Legalizácia rekreačnej marihuany pokračuje. Na rade je New Hampshire

Foto: WEB
Konopkar, 12. januára 2018

Snemovňa reprezentantov amerického štátu New Hampshire schválila použitie marihuany na rekreačné účely. 207 reprezentantov bolo za, 139 proti.

Nečudo, veď v New Hampshire bola legalizovaná lekárska marihuana už v roku 2013 a v septembri 2017 bolo dekriminalizované prechovávania malého množstva marihuany na osobnú spotrebu.

Dnešné hlasovanie o legalizácii rekreačnej marihuany predstavuje ďalší neuveriteľný pokrok pre obyvateľov tohto „žulového štátu“.

 

 

New Hampshire je malý americký štát na severe Nového Anglicka. Leží východne od Vermontu, severne od Massachusetts, južne od Quebecu, Kanada, a západne od Maine jednu stranu omýva Atlantický oceán.

 

 

Zákon bude dokonca umožňovať obyvateľom štátu New Hampshire cestovať s rekreačnou marihuanou do susedných štátov ako Massachusetts a čoskoro pravdepodobne aj Maine. Jedná sa o ďalšie štáty v regióne zvanom New England, teda Nové Anglicko.

 

 

Zákon bol však pozmenený, maloobchodný predaj rekreačného konope nakoniec nebude.

Zákon musí byť ešte schválený senátom a podpísaný guvernérom.

Potom budú môcť obyvatelia New Hampshire pestovať maximálne tri dospelé rastliny konope, ako aj vlastniť 21 gramov marihuany.

 

 

Gene Chandler, ktorý nedávno získal pozíciu rečníka v Snemovni reprezentantov, bol hlavným prínosom úspešného schválenia zákona.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím