Vermont je ďalší štát USA, ktorý práve legalizoval rekreačnú marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 11. januára 2018

Snem amerického štátu Vermont schválil zákon, ktorý legalizuje držbu a pestovanie obmedzeného množstva marihuany na rekreačné účely. Zákon už stihol podpísať aj guvernér Phil Scott.

Obyvatelia štátu Vermont budú môcť držať až 28 gramov rekreačnej marihuany.

 

 

Vermont je štát na severovýchode USA. Hraničí s kanadskou provinciou Quebec a so štátmi Massachusetts, New Hampshire a New York. Patrí medzi malé štáty, má len 24 887 km² rozlohu (rozloha približne porovnateľná s rozlohou Slovinska), nachádza sa v území často označovanom ako Nové Anglicko. Vermont pochádza z francúzskeho slova Mont-Vert (Zelená hora). Hlavné mesto Vermontu je Montpelier.

 

Zároveň bude povolené pestovať šesť rastlín konope.

 

 

Pestovanie za účelom predaja a distribúcia marihuany zostanú naďalej trestnými činmi.

 

 

Čo sa zmení v štáte Vermont po 1. júli 2018:

  • držba maximálne 28 gramov marihuany
  • dve zrelé rastliny konope
  • štyri mladé rastliny konope
  • nájomcovia bytov potrebujú na pestovanie marihuany písomný súhlas prenajímateľa.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím