Najväčší dánsky producent paradajok si podelí plantáže s pestovateľom marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 5. januára 2018

Kanadský pestovateľ marihuany Aurora Cannabis a najväčší dánsky producent paradajok Alfred Pedersen & Son uzatvorili dohodu o pestovaní a predaji konope pre liečebné účely v Európe. Obe plodiny totiž majú obdobné pestovateľské nároky. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

Spoločný podnik Aurora Nordic Cannabis plánuje pestovať až 120-tisíc kilogramov konope ročne a dodávať ho na dánsky, švédsky, nórsky, fínsky a islandský trh.

V niektorých krajinách bolo užívanie marihuany pre liečebné účely už legalizované, v Európe okrem spomínaných krajín napríklad v Belgicku, vo Veľkej Británii, Česku, Francúzsku, Chorvátsku, Taliansku, Nemecku, Holandsku, Rakúsku, Slovinsku alebo v Španielsku.

 

 

Najmä vďaka psychoaktívnej látke THC (tetrahydrocannabinol) má marihuana analgetické účinky, pomáha napríklad ľuďom s roztrúsenou sklerózou zmierňovať svalové napätie a stres a osobám s Tourettovým syndrómom znižuje viacero tikov. Uľavuje aj ľuďom po chemoterapii väčšou chuťou na jedlo a znížením pocitu nevoľnosti.

V Česku platí od apríla 2013 zákon, podľa ktorého môže lekár predpísať maximálne 30 gramov liečebného konope na mesiac na elektronický recept pacientovi s chorobami, ktoré sú vymenované vo vyhláške ministerstva zdravotníctva. Dovážať a pestovať liečebné konope môžu len firmy s licenciou. Inak možno pestovať len konope s obsahom THC nižším než 0,3 percenta (technické konope).

 

Zdroj: etrend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím