Austrália povolí vývoz lekárskej marihuany. Chce byť jej najväčším svetovým exportérom

Foto: herb.co
Konopkar, 4. januára 2018

Mäkká droga je na lekárske účely v krajine povolená od roku 2016.

Austrália chce byť svetovým lídrom vo vývoze marihuany určenej na liečebné účely. Vláda preto plánuje zmenu príslušných predpisov ohľadom predaja marihuanových produktov aj mimo domáceho trhu. Podobné ciele už oznámili aj Uruguaj a Izrael, uviedla vo štvrtok stanica BBC.

Austrália legalizovala užívanie marihuany na liečebné účely v roku 2016. Užívanie tejto mäkkej drogy na rekreačné účely je však v krajine stále protizákonné.

„Náš cieľ je veľmi jasný – poskytnúť austrálskym farmárom a výrobcom príležitosť stať sa exportérom číslo jeden vo vývoze lekárskej marihuany,“ vyhlásil minister zdravotníctva Greg Hunt, podľa ktorého tento krok pomôže aj miestnym pacientom.

Zmena celoštátnych predpisov si však vyžiada súhlas v parlamente. K odsúhlaseniu môže dôjsť s podporou labouristickej opozície už vo februári. Zmeny sa budú týkať aj rozšírenia palety marihuanových produktov na oleje, náplasti, spreje, pastilky a tabletky, spresnila stanica ABC.

Hunt dodal, že takáto zmena stimuluje tamojší priemysel, z čoho budú profitovať austrálski pacienti, ako aj podniky. Svetový trh s lekárskou marihuanou by mal v roku 2025 dosiahnuť tržby vo výške 55 miliárd dolárov, odhaduje americká konzultačná spoločnosť Grand View Research.

 

Zdroj: hnonline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím