Mexiko a Portugalsko chcú úplne legalizovať marihuanu

Foto: marijuana.com
Konopkar, 30. decembra 2017

Medzinárodná reforma marihuany sa šíri po celom svet raketovou rýchlosťou. Dve krajiny na dvoch odlišných kontinentoch riešia legalizáciu trávy.

 

Mexiko

V Mexiku je vláda pripravená v novom roku legalizovať predaj marihuanových liekov, potravín, nápojov a rôznych odrôd marihuany.

V stredu mexický Orgán pre reguláciu zdravia – Cofepris, uviedol, že ich agentúra plánuje publikovať predpisy pre výrobky s infúziou marihuany na začiatku roku 2018.

Lekárska marihuana je od júna 2017 v Mexiku legálna, ale zákaz vlastného pestovania a rekreačného použitia zostal.

Spoločnosť Copefris tvrdí, že prvotným plánom bude marihuanu najskôr dovážať.

Očakáva sa, že neskôr bude nasledovať úplná legalizácia domáceho pestovania.

 

Portugalsko

V Portugalsku pripravuje dvojstranná vládna koalícia ľavice a komunistickej strany návrh zákona ustanovujúci legalizáciu marihuany na liečebné a rekreačné účely.

Portugalsko dekriminalizovalo používanie drog na osobnú spotrebu ešte na prelome storočia. Od roku 2013 je v krajine tlak na úplnú legalizáciu marihuany.

Už dva pokusy o legalizáciu konope boli zmarené predchádzajúcou pravicovou vládou, ale zdá sa, že táto koalícia ľavicových strán má konečne správny impulz, aby sa legálna marihuana stala skutočnosťou v európskom priestore.

Vládna koalícia teraz údajne pripravuje marihuanovú legislatívu, ktorú má predložiť na začiatku roka 2018.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím