Prvá marihuanová cukrová vata

Foto: noizz.sk
Konopkar, 29. decembra 2017

Stále viac krajín uvažuje alebo aspoň hovorí o možnosti legalizácie marihuany. Práve táto možná zmena oslovila aj výrobcov potravín, ktorí sa rozhodli zapojiť marihuanu aj do iných jedál, ako len do brownies či do gumených cukríkov.

Marihuanu dnes môžeš nájsť v podobe vína, piva, mlieka, ochuteného bublinkového nápoja, pizze či čokolády.

 

 

Vanessa Corrales z amerického San Diega si však povedala, že jej na trhu so sladkosťami stále niečo chýba. Rozhodla sa predstaviť svetu prvú cukrovú vatu, ktorá obsahuje marihuanu. Poteší ňou aj vegánov.

Vanessa Corrales vlastní spoločnosť B-Edibles a práve prostredníctvom nej chce svetu dodávať ružovú, melónovú, jablkovú a levanduľovú cukrovú vatu z organického cukru, ktorý má naviac obsahovať aj 100 miligramov THC.

 

 

Je to pomerne veľká dávka, a preto aj sama upozorňuje ľudí, ktorí nemajú s marihuanou skúsenosti, aby si dali pozor a neprejedli sa.

Američanka chcela potešiť konzumentov marihuany, no to ani zďaleka nebol jej jediný cieľ. Hlavným dôvodom, pre ktorý začala špeciálnu cukrovú vatu vyrábať bolo to, aby sa rozprúdil dialóg o konzumácií marihuany, a aby sa konečne zrušil aj stereotyp, ktorý sa s ňou v spoločnosti spája.

 

„Moje korene siahajú do Latinskej Ameriky, čiže je pre mňa naozaj náročné rozprávať sa o marihuane s mojou rodinou a kamarátmi. V spoločnosti totiž stále vládne stereotyp, že marihuana je zlá a ubližuje ľuďom. Na to, aby som prelomila ľady, som musela prísť s niečím kreatívnym a zároveň kontrastným k tomu, ako vnímajú ľudia marihuanu v súčasnosti. Nechcela som, aby ju aj naďalej vnímali tak, ako ja, keď som vyrastala,“ povedala Vanessa Corrales pre portál True Activist.

 

 

 

Spoločnosť B-Edibles neponúka iba špeciálnu cukrovú vatu, ale aj marihuanový cukor či cukor, ktorý obsahuje kanabidiol či THC. Tieto suroviny môžu byť podľa slov Vanessy použité napríklad na pečenie koláčov. Výrobky sú však zatiaľ dostupné len v Kalifornii.

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím