Prvý doživotný trest v Rusku. Súd ho vymeral drogovému dílerovi

Foto: WEB
Konopkar, 22. decembra 2017

Moskovský krajský súd vymeral vo štvrtok vôbec prvý doživotný trest v Rusku, a to drogovému dílerovi z Tadžikistanu Šeralimu Tabarovovi. S odvolaním sa na hovorkyňu súdu Nataliu Osipovovú o tom informovala agentúra TASS.

„Súd odsúdil Tabarova na doživotie v nápravnom zariadení s maximálnym stupňom stráženia,“ povedala Osipovová.

Hovorca kancelárie ruského generálneho prokurátora Alexander Kurennoj už skôr uviedol, že prokuratúra vôbec po prvý raz v dejinách Ruska žiadala o doživotný trest pre drogového dílera.

Tabarova odsúdili v prípade, v rámci ktorého bolo spolu s ním obžalovaných ďalších 14 Tadžikov zapojených do pokusu prepašovať a následne predávať v rokoch 2012-2015 v Rusku zhruba 700 kilogramov heroínu.

Zvyšných Tadžikov odsúdili na tresty v rozmedzí od šesť do 25 rokov.

Tabarova ešte v roku 2003 odsúdil krajský súd v ruskom meste Penza na desaťročné väzenie za obchod s drogami. Dílera však na žiadosť Dušanbe vydali do Tadžikistanu.

Po odsedení trestu Tabarov veľakrát opätovne navštívil Rusko na falošný pas. Stal sa lídrom zločineckej skupiny, ktorá do Ruska v kamiónoch s ovocím pašovala heroín z Afganistanu a Tadžikistanu.

 

Zdroj: centrum.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím