Marihuana je liek na rakovinu. Prečo ho vlády zatajujú?

Foto: WEB
Konopkar, 22. decembra 2017

Liek na rakovinu naozaj existuje, pričom takmer nič nestojí. Prečo ho vlády zatajujú?

Výskyt rakoviny rastie raketovým tempom a tak sa veľká pozornosť zameriava na vynájdenie lieku proti rakovine.

Vedci a lekári z celého sveta sa neustále snažia objaviť liek na rakovinu, ktorý by zachránil milióny ľudských životov.

 

 

Ľudia si však neuvedomujú, že všetko čo potrebujeme nájdeme v prírode samotnej.

Chemické látky obsiahnuté v konope, kanabinoidy, účinne bojujú proti rakovinovým bunkám.

V posledných deviatich rokoch prebehlo viac ako 20 rozsiahlych štúdií, ktoré zistili, že tieto kanabinoidy spomaľujú bujnenie mnohých rôznych foriem rakoviny, vrátane rakoviny mozgu, melanómu a rakoviny prsníkov.

Existujú dôkazy, že kanabinoidy vyvolávajú priamu protinádorovú aktivitu.

Vláda USA, ako aj všetky ostatné vlády sú si vedomé liečivých účinkov konope. Výťažok účinnej látky z konope sa dnes nachádza v mnohých farmaceutických výrobkov za neuveriteľné predraženú cenu a s minimálnym účinkom, pretože sa im nepodarilo vyvinúť takú syntetickú formu THC, ktorá by mala rovnaké liečivé účinky ako prírodná, no bez omamujúceho vplyvu na organizmus.

 

 

Prečo je potom samotné konope vyhlásené za nelegálnu drogu?

Ak by sa konope legalizovalo, farmaceutické spoločnosti by prišli o milióny eur. To čo si dnes veľa ľudí neuvedomuje je, že vlády rôznych krajín idú ruka v ruke s farmaceutickými spoločnosťami. Oni si veľmi dobre uvedomujú, že onkologickí pacienti a ich rodiny sú ochotní minúť celé svoje životné úspory len aby mali na zaplatenie chemoterapie a iných liečiv na rakovinu.

 

Sú dva druhy konopného oleja. Jeden lieči, druhý nie

Zložka, ktorá lieči rakovinu sa nazýva THC. Tá je rozpustná len v tukoch a alkohole.

Prvý druh oleja, ktorý obsahuje THC, sa vyrába tak, že sa konope rozdrví a potom vylúhuje v čistom alkohole (tak blízko k 100% ako to ide). Potom sa tento alkohol precedí a pomaličky zahrieva, aby sa odparil. To, čo ostane, je v podstate „čistý liek“ vo vysoko koncentrovanej forme.

Druhý druh oleja, ktorý neobsahuje THC, sa vyrába lisovaním konopných semienok za studena, čím sa z nich extrahujú zdravé tuky. Tie sú síce pre telo veľmi zdravé (obsahujú omega mastné kyseliny), no neobsahujú žiaden THC. To je dôvod, prečo tento konopný olej je legálny a môžete si ho bežne kúpiť v obchode.

Jediná možnosť pre onkologických pacientov, ktorí by chceli vyskúšať liečbu pomocou konope, je vycestovať do krajiny, kde je látka THC legálna. Liečbu by museli uskutočniť priamo tam, keďže takýto olej nie je možné na Slovensko legálne doviezť.

 

 

Video ako konope ničí rakovinové bunky pod mikroskopom

Molekulárny biológ Desprez strávil desaťročia skúmaním génu ID-1, ktorý je zodpovedný za šírenie rakoviny. Jeho kolega Sean McAllister zas študoval účinky kanabidiolu – netoxickej a nepsychoaktívnej chemickej zlúčeniny v marihuane.

Keď svoje skúsenosti a znalosti spojili, vznikol výnimočný objav. Do Petriho misky totiž umiestnili kanabidiol a bunky s vysokou hladinou ID-1. Kanabidiol údajne dokáže vypnúť ID-1. Vraj pôsobí pri mnohých agresívnych druhoch rakoviny – mozgu, prostaty, jednoducho všade, kde sú vysoké hladiny ID-1.

Zistili, že spomínaná látka nachádzajúca sa v konope by mohla zastaviť metastázy pri mnohých agresívnych druhoch rakoviny.

 

 

Zdroj: bajecnezeny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím