U muža zo Senca našli takmer 50 gramov marihuany

Foto: KR PZ PO
Konopkar, 19. decembra 2017

Popradskí kriminalisti objasnili prípad drogovej trestnej činnosti.

Popradskí kriminalisti objasnili v týchto dňoch prípad drogovej trestnej činnosti, na ktorom pracovali niekoľko týždňov.

Ako nás informoval prešovský krajský policajný hovorca, zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi vyšetrovateľ obvinil 29-ročného muža zo Senca.

„Obvineného muža policajti zadržali v pondelok na železničnej stanici v Poprade. Toho istého dňa bola vykonaná jeho osobná prehliadka a taktiež aj domová prehliadka v priestoroch hotela v Tatranskej Lomnici, kde sa obvinený prechodne zdržiava. Pri prehliadkach bola zaistená rastlinná sušina o celkovej hmotnosti 49,76 gramov,“ informoval nás Daniel Džobanik.

Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Košiciach ide o sušinu rastliny konope (cannabis) so 17,4-percentným obsahom účinnej látky THC (tetrahydrokanabinolu).

 

 

„Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť od 289 do 866 bežných jednorazových dávok drogy účinnej ovplyvniť psychiku používateľa,“ dodal Džobanik.

Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

V súčasnosti prebiehajú ďalšie procesné úkony za účelom zadokumentovania drogovej trestnej činnosti.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím