Prenosný vaporizér – najlepší darček pod stromček

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 18. decembra 2017

Vianočné sviatky sú pred nami, je najvyšší čas popremýšľať, čím obdarujeme svojich blízkych. Ak sa medzi tými, ktorým chcete venovať darček, nájde nejaký milovník zelenej sušiny, potom bude možno dobré pouvažovať o tom, že mu darujete prenosný vaporizér – je to výborný tip na vianočný darček! V našom článku sa dozviete, ktoré momentálne dostupné vaporizéry obzvlášť stoja za pozornosť.

O vaporizácii sme už toho celkom dosť napísali, takže už určite viete, o čo ide. Ale ak je to pre vás niečo nové, jednoznačne stojí za to dohnať medzery vo vedomostiach. Vaporizácia v skratke spočíva v odparovaní kanabinoidov zo sušiny bez spaľovania. V dôsledku toho vdychujeme paru, ktorá neobsahuje dechtové látky ani stovky rôznych toxínov prítomných v bežnom dyme.

Umožňuje to teda vstrebávať kanabinoidy, ktoré sušina obsahuje, neškodným spôsobom pre zdravie, navyše je to aj oveľa efektívnejšia metóda spotreby ako fajčenie – na dosiahnutie rovnakého účinku stačí oveľa menšie množstvo sušiny.. Absencia dymu vedie aj k väčšej diskrétnosti a menšiemu obťažovaniu okolia, hlavne pre ostatných členov domácnosti.

Takže ak ste fanúšikom zelených rastliniek alebo k nim patria vaši blízki, môže byť skvelý nápad prenosný vaporizér, čiže zariadenie na pohodlné vyparovanie kanabinoidov zo sušiny. Nižšie uvádzame najzaujímavejšie momentálne dostupné modely, ktoré sa dokonalo hodia ako darček pod vianočný stromček.

 

Vaporizér Linx Gaia – elegancia a kvalita na najvyššej úrovni

Linx Gaia Vaporizer je novinka na slovenskom trhu. Je to malé zariadenie uzavreté v elegantnom a odolnom kovovom plášti, ktoré vyzerá ako elektronická cigareta typu box mod, čo umožňuje zachovať diskrétnosť aj v prípade inhalácie mimo domova. Viac ako skvelý výzor však zaváži fungovanie zariadenia, ktoré je pri Linx Gaia vynikajúce.

Je to prvý vaporizér s ohrievacou komorou z kremeňa, čo v kombinácii so skleným náustkom zaručuje vynikajúcu chuť pary bez akejkoľvek pachuti okrem čistej chuti sušiny, ktorá je neporovnateľne lepšia ako v prípade jej fajčenia. Linx Gaia používa predovšetkým konvekčné (teplovzdušné) ohrievanie, prihrieva ale sušinu aj kondukčnou metódou, teda stenami ohrievacej komory.

 

 

Toto riešenie poskytuje vynikajúci výkon inhalácie a rovnomerné ohrievanie sušiny. Na boku prístroja nájdete dobre čitateľný OLED displej a tlačidlá na ovládanie teploty s presnosťou na jeden stupeň Celzia – to umožňuje úpravu parametrov pary, čiže jej sily, hustoty a teploty, podľa individuálnych preferencií.

Veľkou výhodou je tiež bleskové ohrievanie – Linx Gaia je pripravená fungovať už o 20 sekúnd po zapnutí!

Vzhľadom na dostupný štýl inhalácie je Linx Gaia je ideálne riešenie pre milovníkov jointov – umožňuje veľmi dlhé inhalácie skladajúce sa z mnohých potiahnutí za sebou, navyše sa na to spotrebuje iba veľmi malé množstvo sušiny, asi tak 0,2 g. Kvalita pary, ktorý tento vaporizér vytvára, je na úplne najvyššej možnej úrovni.

Zároveň je Linx Gaia oveľa lacnejšia ako iné modely ponúkajúce podobné vlastnosti, napr. DaVinci IQ Vaporizer. Takže to bude vynikajúci výber.

 

Vaporizér VapCap M – pozoruhodný výkon za mimoriadnu cenu

VapCap M Vaporizer je jeden z najmenších vaporizérov na svete – je takmer taký veľký ako obyčajná cigareta! Nenechajte sa zmiasť jeho veľkosťou – tento prístroj je naozajstný drak! Na rozdiel od predchádzajúcich sklených modelov je VapCap M takmer celý vyrobený z nerezovej ocele, ktorá zaručuje jeho vysokú odolnosť.

Je to stopercentne analógový vaporizér – nemá batériu ani žiadne elektrické alebo elektronické súčiastky. Zdrojom tepla potrebného na ohriatie sušiny je plameň žiarového zapaľovača, ktorým sa zohrieva špeciálne viečko ohrievacej komory dodatočne vybavené snímačom teploty, ktorý oznamuje o tom, kedy treba prestať s ohrievaním.

 

 

Je to nepochybne najúspornejší vaporizér na trhu – na úplne uspokojivú inhaláciu sa spotrebuje množstvo pod 0,1 g sušiny, pričom je para, ktorý tento model vytvára, prekvapivo silná.

 

 

Kvôli štýlu inhalácie, ktorý VapCap M ponúka, bude ideálnym riešením pre milovníkov fajok – umožňuje rýchle, veľmi intenzívne inhalácie pomocou stopového množstva materiálu. Veľkou výhodou je aj cena – VapCap M stojí 49,99 eur.

„Ak nechceme veľa utratiť, je VapCap M určite lepší nápad ako najlacnejšie elektronické vaporizéry, napr. Snoop Dogg G Pen alebo Titan 2 Hebe. Nielen, že poskytne oveľa lepší pôžitok, ale bude na rozdiel od spomenutých modelov kvôli materiálom použitým na výrobu a najvyššej kvalite spracovania aj bezpečný pre zdravie,“ poznamenáva v rozhovore s nami Peter Horváth z VapeFully, odborník v oblasti vaporizácie.

 

Vaporizér HydroBrick MAXX – skvelá možnosť pre milovníkov bonga!

Medzi priaznivcami bonga žiaľ ešte stále panuje presvedčenie, že neexistuje nič efektívnejšie ako tento spôsob. Nie je to tak! HydroBrick MAXX Vaporizer je zariadenie, ktoré nielen dodáva rovnako silné zážitky, ale zároveň nepoškodzuje naše pľúca.

Je to tiež analógový model – plameňom malého butánového horáka sa ohrieva vzduch nasávaný do komory, ktorý potom ohrieva sušinu, čo spôsobí intenzívnu tvorbu pary s úžasnou chuťou a tak silným účinkom, že ohúri aj naozajstných veteránov. Ide teda o úplne konvekčné ohrievanie. A čo je ešte lepšie, na úplne uspokojivú inhaláciu stačí tak malé množstvo sušiny ako 0,15-0,2 g.

V čom spočíva jedinečnosť HydroBrick MAXX? Je to vaporizér vybavený skleneným konektorom so zbrúsením 18 mm, čo umožňuje širokú škálu použitia – k tomuto konektoru môžete jednoducho pripojiť sklený náustok, ktorý je súčasťou balenia, a potom bude HydroBrick MAXX fungovať rovnako ako slávny Sticky Brick Original.

 

 

Namiesto náustka ale môžeme pripojiť (tiež je súčasťou balenia) hadičku, ktorej druhý koniec pripojíme k svojej vodnej fajke – para sa potom prefiltruje cez vodu, ochladí a navlhčí, vďaka čomu bude inhalácia príjemnejšia a umožní vdychovať ešte viac zhlboka. Tretia možnosť je prikúpiť si špeciálny bubbler (vodný filter) namontovaný priamo na sklené zbrúsenie. Pri každom z týchto troch nastavení funguje HydroBrick MAXX naozaj úžasne.

Takže ak máte záujem o zariadenie, ktoré dokáže úspešne nahradiť bongo, nepochybne to bude HydroBrick MAXX. Prináša mimoriadne silné zážitky, a zároveň pomáha starať sa o stav dýchacích ciest i stav nášho konta, pretože spotreba sušiny bude oveľa menšia ako pri fajčení pomocou bonga.

 

Kde sa dajú vaporizéry kúpiť?

Všetky vyššie uvedené modely má vo svojej ponuke e-shop s vaporizérmi VapeFully, zameraný na prvotriedne prístroje, ktoré sú bezpečné pre zdravie. Ak rozmýšľate o kúpe vaporizéra, určite stojí za to navštíviť tento e-shop, najmä vzhľadom na možnosť využiť zdarma tipy odborných poradcov, ktorí vám pomôžu vybrať zariadenie podľa vašich potrieb a očakávaní.

Každý z týchto modelov určite stojí za pozornosť, ako aj samotná vaporizácia vôbec – blížiace sa sviatky a nový rok začínajúci krátko po nich sú ideálny čas, aby ste sami sebe darovali zdravšie pľúca.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaporizer Premium - VapeFully