V Kanade si budete môcť legálne zakúpiť marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 11. decembra 2017

Jedna z Kanadských provincií sa rozhodla predávať v obchodoch s alkoholom aj marihuanu.

Nova Scotia (provincia na východnom pobreží Kanady) oznámila tento Štvrtok, že spoločnosť Nova Scotia Liquor Corporation, jediný distribútor alkoholu, bude túto drogu ponúkať vo svojich obchodoch, aj na internetových stránkach hneď ako ju legalizujú ďalší rok v júli.

Experti tvrdia, že to môže mať negatívny efekt na silných alkoholikov, ktorých možno zláka aj túžba vyskúšať marihuanu.

,,Myslíte si, že pri predaji oboch naraz zvýšite, alebo znížite celkovú konzumáciu alkoholu alebo marihuany?“

Podľa Marka Hadena, profesora verejnej politiky na University of British Columbia School of Population and Public Health, je celá táto debata zbytočná a bez nejakých skutočných podkladov.

Každý občan tejto provincie bude môcť držať naraz až 30 gramov marihuany a musí byť starší ako 19 rokov. Kanada sa rozhodla legalizovať túto drogu v júli roku 2018, ale rozhodnutie o tom, koľko budú občania môcť mať pri sebe ,alebo kde sa bude predávať necháva už na jednotlivých 10 provinciách.

 

 

Niektoré provincie uvažujú, že sa bude predávať v obchodoch pod správou štátu, bez akejkoľvek reklamy, z bezpečnostných dôvodov.

 

Zdroj: zaujimavysvet.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím