Dekriminalizácia marihuany zatiaľ prešla aj cez ministerstvá SNS, neziskovky Žitňanskej návrh kritizujú

Foto: TASR / dennikn.sk
Konopkar, 5. decembra 2017

SNS odmieta zmiernenie trestov pre drobných užívateľov drog, v medzirezortnom konaní ale jej ministerstvá nemali zásadné pripomienky.

Slovensko je zo všetkých doterajších pokusov najbližšie k zmierneniu prísnych trestov za drobné drogové prehrešky. Za gram marihuany by už nemala hroziť podmienka, ale iba pokuta. Pri opakovanom prichytení počas jedného roka by už išlo o trestný čin, no aj tak je to zatiaľ najzásadnejší posun v úprave drogovej politiky.

Návrh ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) prešiel medzirezortným pripomienkovým konaním bez väčších výhrad z ostatných ministerstiev.

Neodmietli ho ani tri rezorty koaličnej SNS, ktorá zjemnenie trestov odmieta.

 

Ministerstvá SNS neboli proti

Ministerstvo pôdohospodárstva pod vedením Gabriely Matečnej (nominantka SNS) nevznieslo žiadne pripomienky, ministerstvo školstva navrhlo len dve technické úpravy zákona a ministerstvo obrany sa sústredilo na vojakov, ktorým chce zakázať drogy nielen užívať, ale aj vôbec ich mať.

Minsterstvo pôdohospodárstva pod vedením Gabriely Matečnej (nominantka SNS) nevznieslo žiadne pripomienky, ministerstvo školstva navrhlo len dve technické úpravy zákona a ministerstvo obrany sa sústredilo na vojakov, ktorým chce zakázať drogy nielen užívať, ale aj vôbec ich mať.

Ministerstvo spravodlivosti ešte v decembri vyhodnotí všetky pripomienky, potom materiál predloží na ďalšie rokovania.

Žitňanská však ešte stále musí presvedčiť SNS, ktorá vopred odmietla zmeny v drogovej politike hoci vychádzajú z programového vyhlásenia vlády a nestačí im ani ústupok, že držanie gramu marihuany môže byť priestupok maximálne raz ročne.

 

Zdroj: dennikn.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím