Zachráni konopa problémové ekonomiky pred krachom?

Foto: nemesis.sk / web
Konopkar, 4. decembra 2017

Globálna elita má niekoľko zdrojov príjmom. Ich kšefty sú v prvom rade tlačenie peňazí, vojny a v neposlednom rade obchod s drogami. Iba heroínový biznis v Afganistane vynáša 1 bilión dolárov ročne.

Na druhej strane elity všemožne zabraňujú možnosť legálnej distribúcie látkam, ktoré majú terapeutické účinky a dokážu na svete vyriešiť veľa problémov tohto sveta. Hlavne ropné a farmaceutické záujmy boli posledných 100 rokov legalizáciou kanabisu ohrozené. Časy sa menia.

 

 

Masírovanie médiami už nefunguje tak ako kedysi. Navyše, obrovské množstvo peňazí, ktoré budú zlegálnené má potenciál udržať na nohách zadĺžené štáty a bankrotujúce dôchodkové fondy. Vytvára sa úplne nový trh a zelená revolúcia môže spraviť obrovské množstvo nových milionárov, podobne ako v súčasnosti kryptomeny.

 

KvalitnyVaporizer.sk – e-shop so širokým výberom kvalitných vaporizérov za výhodne ceny

 

Tí, ktorí vodu kážu a víno pijú

V roku 1840 preplávala cez pol sveta do čínsky vôd anglická loď Nemesis. Tento technologický výkvet s parným pohonom chcela britská elita vyskúšať pri obrane svojich obchodných záujmov na Ďalekom Východe. Skoro dve storočia západ dovážal z Číny luxusný tovar, ako porcelán, hodváb a hlavne čaj. Obchod bol viac menej jednostranný, pretože Východ toho moc zo Západu nenakupoval. Číňania nechceli tovar z Británie a Francúzska a za ten svoj si nechali platiť striebrom.

Deficit striebra od konca 17. storočia prestavoval 25 tisíc ton. Aby západná elita krvácanie drahého kovu zastavila, musela nájsť niečo, za čo by mohla striebro exportovať. Príležitosť našla v ópiu, ktoré mohla Východoindická spoločnosť skoro zadarmo produkovať v Bengálsku. Až do 18. storočia bola Čína najväčšou ekonomikou sveta a o prvú priečku súperila s Indiou. Potom obe ekonomiky narazili západnú finančnú elitu.

Čína sa importu ópia bránila. Epidémia závislosti zachvátila pobrežné mestá. Slabnúca centrálna moc v krajine a technologické zaostávanie voči Západu, ktorý začal využívať fosilné palivá, spôsobili, že opatrenia voči pašerákom mali len malý účinok. Keď došla čínskym orgánom trpezlivosť, nechali pašerákov uväzniť a znehodnotili obrovské množstvo drogy, spôsobiac tak európskym obchodníkom veľké straty. Reakcia na seba nenechala dlho čakať.

Parou poháňané plavidlá zdevastovali čínsku flotilu a záplave ópia sa krajina už nemohla vyhnúť. Prehra v ópiových vojnách ponížila obrovskú krajinu a uvrhla ju do storočia chaosu. Pašovanie narkotík bol tak lukratívny biznis, že vybudoval niekoľko generačné bohatstvo mnohých britských a amerických rodín.

Prehra arogantnej Ríše stredu zanechala v čínskej duši silný mindrák. Mao by sa pravdepodobne nedostal k moci, nebyť silného podporu voči západnému imperializmu, spojeného s túžbou technologicky predbehnúť západ.

Obchod s narkotikami historicky predstavoval jeden z hlavných príjmov západnej elity. Dnes tomu nie je inak. Zatiaľ čo Spojenými štátmi zmieta epidémia opiátov, v Afganistane tento rok narástla produkcia heroínu o 87% a dosahuje rekordnú úroveň. Afganistan, po úspešnom zavedení Slobody a Demokracie pomocou poloretardovaného syna narkobaróna Busha, produkuje 90% svetového heroínu.

Výnos z pestovania makovíc sa odhaduje na 1-1,2 bilióna dolárov ročne. Aby ste si vedeli predstaviť o aké masívne množstvo peňazí ide, predstavte si vojenský rozpočet USA. Ten je väčší ako zbrojné rozpočty zvyšku sveta dohromady. 600 miliárd amerických zbrojných výdavkov predstavuje polovicu peňazí na planéte utratených na zbrojenie. Výnos z afganského heroínu je 2x toľko.

 

 

Globálna elita má vlastné vreckové len z afgánskych opiátov o veľkosti celých svetových výdavkov na zbrojenie. Elity v bankách sledujú každú blbú transakciu a plánujú zaviesť plne digitálnu ekonomiku. 1 bilión však pretečie bankovým systémom akosi bez povšimnutia. Alebo my ovčania máme veriť tomu, že tieto peniaze vozia narkobaróni na paletách? To určite.

 

Médiá strácajú kontrolu nad mysľami ľudí

Narkotiká sú jeden z popredných zdrojov financovania západnej elity. Asi tretí najlepší biznis, hneď po vojne a tlačeniu peňazí. Nedávno médiami veľmi vlažne preletela správa, že Pentagon počas posledných 8 rokov stratil 6,5 bilióna dolárov, ku ktorým sa nevie dopátrať. Jednoducho sa vyparili.

Ostatne, tieto machinácie som preberal v posledných článkoch, rovnako, ako priznanie ministra obrany Rumsfelda deň pred 11. septembrom o tom, že ministerstvo obrany nevie kde je 2,3 bilióna. Ak by druhý deň do panelákov v New Yorku nenarazili dve lietadlá, bol by to príšerný škandál. To bolo pred 15 rokmi.

Dnes majú elity nad prašivcami v médiách totálnu kontrolu. Zašantročia skoro 3x toľko a každý je pokojný a ticho. Bilión sem, bilión tam. Pozrite si radšej reportáž o búračke na diaľnici a ako cigánske decko dohrýzli potkany od nášho profesionálneho reportéra. Ak by sme prirátali 15 biliónov o ktoré centrálne banky rozšírili súvahu a rozdali svojim elitným kamarátom, zistíme, že čelíme kriminálnemu gangu, ktorý operuje na planetárnej úrovni s absurdnými ziskami.

Keby by sa tieto peniaze investovali v prospech ľudstva, do ciest, zdravotníckych zariadení a škôl, vyzeralo by to tu inak. Žiaľ presne tí, ktorí by mali pravdu strážiť vás nazvú konšpirátorom, ak sa voči tejto zlodejine ohradíte. Súčasná predsedníčka Fedu Žaneta a nový predseda Powell, ktorý nastúpi o pár mesiacov, hovoria o tom, že ekonomika sa nespamätala z krízy ako o mystériu. A novinárov ani nenapadne sa opýtať, či to majú v hlave všetko v poriadku, keď pustia z úst niečo takéto po vytlačení 15 biliónov a 10 rokoch nulových úrokových mier.

Ale naspäť k téme článku. Elity na jednej strane profitujú z obchodu s narkotikami a na strane druhej húževnato kontrolujú, ktoré látky majú byť legálne a ktoré ilegálne.

Bol to Nelson Rockefeller, guvernér a viceprezident, ktorý v 70. rokoch navrhol a pretlačil drakonické zákony za držanie a predaj narkotík, vrátane marihuany. Od tej doby amerika buduje svoju otrockú väzenskú populáciu, ktorá pozostáva hlavne z čierneho obyvateľstva a jej veľkosť prekročila veľkosť otrockej pracovnej sily v sovietskych gulagoch. Zákaz konopy v USA od 30. rokov ovplyvnil nielen vývoj farmaceutického priemyslu, ale aj spôsob akým vyrábame plasty a palivá. Hádate správne, Nelson patril do ropného klanu Rockefellerovcov.

 

 

Kanabis predstavovala priamu hrozbu pre ropné, farmaceutické a papierenské monopoly. A samozrejme, média informujú o marihuane len tak ako im prikážu ich vlastníci a spoločnosti ktoré si kupujú reklamu. Kanabis bola pošpinená a vláčená ľuďmi v médiách celé desaťročia. V súčasnosti, keď sa pravda derie na povrch, ich propaganda akosi prestáva fungovať.

Zmeny v spôsoboch, akými v súčasnosti získavame informácie robia média nepotrebnými. Ich charakter sa mení a ľudia blbečkom v telke neveria zďaleka tak, ako ešte pred pár rokmi. Ľudia kašlú na to, aké informácie im média odfiltrujú a hľadajú si informácie sami. Preto toľká panika z Fake news. Internet odhaľuje, kto ľudia v médiách skutočne sú. Otvorenie ekonomík konope má nielen informačný rozmer, ale aj rozmer generačný a kultúrny.

Čo sa napríklad alkoholu týka, nárast jeho užívania je badateľný hlavne u starších ročníkov. Mladí radšej chodia do fitka a pijú organickú kávu. Toto nie sú 60. roky. Z konopy sa nestáva prostriedok na boj proti systému ale lifestlye a tvrdý buisnes. Ak v deti kvetov brali LSD na rozšírenie vedomia, dnes robia mladí mikrodosing halucinogénov, aby boli produktívnejší v práci.

Marihuana prechádza procesom kultúrnej normalizácie a elity to nemôžu zastaviť. Naopak, v súčasnosti by si radi pricucli peniazom, ktorý legalizácia prinesie. S tým, ako sa éra ropy blíži ku koncu, naftári už nemajú potrebu brzdiť proces využitia konopy v ekonomike.

Najnovšie štúdie ukazujú, na rozdiel od toho, čo nám médiá a politici vtĺkali do hlavy, že marihuana nie je vstupnou drogou k drogám tvrdým. Jej súvislosť s nebezpečnými látkami bola výhradne dôsledkom jej ilegality. Naopak, kanabis pomáha narkomanom, ktorí sa chcú zbaviť užívania opiátov, dostať sa zo závislosti.

Na opiátové prípravky sú v USA reklamy skoro na každom kroku. Ročne len v tejto krajine zomrie na predávkovanie opiátmi na predpis 15 tisíc ľudí. A to sa nezarátava množstvo ľudí, ktorí si legálne drogy nemôžu dovoliť a kvôli závislosti na práškoch na predpis siahnu po heroíne alebo iných náhražkach. V niektorých mestách zlyhávajú márnice kvôli obrovskému počtu predávkovaných.

Na predávkovanie marihuanou zomrelo v USA minulý rok 0 ľudí. Nie je fyzicky možné sa THC predávkovať, pretože látka nie je toxická. Viac ľudí zomrie pre to, že si zoberie aspirín, než že si zapáli joint alebo upečie koláčky. Podľa prieskumov v štátoch ktoré zlegalizovali marihuanu si ju väčšina užívateľov nekupuje pre to, aby sa skúrili. Hlavný trh sa presunul k spotrebe látky pre relaxáciu a zahnanie bolesti. Najrýchlejšie rastúcim segmentom spotrebiteľov sú ženy po 50-tke.

 

Zachráni konopa ekonomiky na hranici bankrotu?

Legalizácia marihuany v Kalifornii bude znamenať prielom. Slnečný štát je 6. najväčšia ekonomika sveta. Vytvorí sa obrovské množstvo príležitostí a zlegalizuje sa až absurdné množstvo prostriedkov. Ilegálny trh sa odhaduje na 42 miliárd dolárov ročne. Očakáva sa, že až 20-30 miliárd sa s legalizáciou dostane k poctivým podnikom a do štátnej kasy. Investičné spoločnosti sú celé žhavé a čakajú na oficiálne federálne povolenie.

Zatiaľ, kým dekriminalizácia ešte nie je plne aktívna, hrozia finančným spoločnostiam postihy za financovanie ilegálneho drogového biznisu. To sa však ale o pár mesiacov zmení. Stovky miliárd čaká na stanici a pohrnie sa do vlaku. Po skúsenostiach z legalizácie v štátne Colorado sa pohľad na kanabis veľmi zmenil. O tom, ako má legalizácia potenciál zachrániť zdevastované dôchodkové fondy a ako do kanabis spoločností investovať som už písal. Deficity štátnych dôchodkových schém v Kalifornii sú najväčšie v celých USA.

 

 

Regulácia marihuany by dostala z trh mimo rúk detí. Prostriedky pre financovanie čierneho trhu a násilia by prestali tiecť. Keď bude trh regulovaný, bude to mať dva efekty. Štáty budú mať viac peňazí z daní. Tie, ktoré už prešli procesom legalizácie, vyzbierali 650 miliónov dolárov na priamych daniach. Je to viac ako ich príjmy z alkoholu. Ako sa ceny ropy držia nízko, spotreba alkoholu stagnuje a štátne dôchodkové schémy sú na pokraji kolapsu kvôli dekáde nulových úrokových mier, sú politici čoraz otvorenejšie alternatívam.

Kalifornia očakáva ročný príjem iba z priamych daní 1 miliardu dolárov. Navyše štáty ušetria na chytaní, súdení a živení ľudí, ktorí marihuanu pestujú a predávajú. Terciárny efekt bude zlepšenie kvality života. Menej závislých na opiátoch, širšia dostupnosť nových liečiv a kozmetiky.

Okrem priamych daní a pracovných miest sa vytvorí úplne nový trh produktov. Nielen na fajčenie a konzumáciu. Len farmaceutický segment kanabisu narastie na 80-100 miliárd dolárov behom 15 rokov. Keďže výskumy tejto rastliny boli celé dekády tak náročné, že prevoz pár stogramovej vzorky na testy vyzeral ako zásah SWAT týmu, jej liečivé účinky stále len objavujeme.

Nedávne výskumy napríklad zistili, že kanabinoid THCv, príbuzný psychotropného THC, stabilizuje krvný cukor, zvyšuje citlivosť na inzulín a tlmí apetít. Izraelci, ktorí sú špička vo výskume rastliny, zistili, že holistické využitie rastliny má ďaleko lepšie výsledky, ako používanie extraktov. A Izraeli sa táto rastlina zíde ako soľ. Na oboch stranách steny. Kanabinoidy majú v tele silné oxidačné účinky. Vytvorí sa úplne nové odvetvie kozmetiky a produktov pre podporu regenerácie pokožky. Taktiež veterinárny trh bude byť veľmi zaujímavý.

Ilegalita konopy nespôsobila že nás globálna elita odstrihla od len užitočných vlastností kvetov rastliny. Jej semená sú bohaté na olej. Technické konope je veľmi nenáročné na pestovanie. Na hektár vyprodukuje veľké množstvo hmoty. Viac ako les za svoju životnosť.

Vlákna rastliny sú veľmi pevné a kedysi sa z nich robili lodné laná, ktoré museli vydržať veľkú záťaž a zvládnuť nároky drsného vlhkého prostredia. Z rastliny sa dajú vyrobiť veľmi odolné plasty. Henry Ford na začiatku 40. rokov vyrobil auto z takého typu plastu. Bol odolnejší ako plechová karoséria. Takéto plasty sú biorozložiteľné a uhlíkovo negatívne. Pravda, načo, keď môžeme používať obalové materiály vyrobené z ropy, ktoré sa nerozložia ako po sto rokoch.

Čoraz viac štátov si začína uvedomovať príšerné dôsledky politiky nulových úrokových mier. Dôchodkové fondy, ktoré operovali s modelmi výnosov na úrovni 5-7%, sú v koncoch. Ak by Európska centrálna banka netlačila 80 miliárd mesačne a neskupovala dlhopisy štátov ako Španielsko a Portugalsko, boli by dávno v bankrote. Súčasný rast úrokov im situáciu vôbec neuľahčuje.

Legalizácia marihuany a obnova využívania konopy v ekonomike pomôže nakopnúť zamestnanosť a naplniť pokladnice. Predstavuje obrovskú príležitosť pre šikovných. Tvorí sa úplne nové odvetvie, ktoré môže priniesť na svet nové produkty, služby a technológie.

Otázne je, ako sa k tejto problematike postavíme tu na Slovensku. A chceme sa vôbec rozhodnúť? Akosi sme si zvykli, že za nás rozhodujú iní. Kedysi Budapešť, potom Praha a Moskva, teraz Brusel a osobnosti s názormi ako keby vychodili pomocné školy. Nakoniec to ešte skončí tak, že ak z toho aj nejaké peniaze budú, polovica sa stratí a druhú prepije štát. Alebo nie? Uvidíme.

 

 

Zdroj: nemesis.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím