Zákon má legalizovať marihuanu v Indii

Foto: WEB
Konopkar, 24. novembra 2017

Indický návrh zákona o legalizácii marihuany bude predstavený v parlamente počas zimného zasadnutia 1. novembra.

Doktor Dharamvir Gandhi, poslanec, ktorý je za návrhom zákona, je úspešný kardiológ v dôchodku a dlhoročný podporovateľ dekriminalizácie a legalizácie marihuany.

 

Dharamvir Gandhi

 

Gandhi tvrdí, že indický zákon o omamných a psychotropných látkach z roku 1985 nepriniesol zamýšľané výsledky, keďže dopyt po liekoch zostáva rovnaký.

 

 

Cieľom tohto návrhu zákona je odstránenie trestných sankcií a zavedenie regulácie legálneho trhu s konope na lekárske a rekreačné účely.

Gandhiho návrh zákona sa snaží rozlišovať medzi tvrdými a mäkkými drogami. Je podporovateľom lekárskej marihuany už mnoho, mnoho rokov.

 

 

„30 rokov od implementácie zákona o omamných a psychotropných látkach je evidentné, že tento zákon nepriniesol požadované výsledky,“ vyhlásil Gandhi.

„Tridsať rokov a kam sme sa to dostali? Faktom je, že zákon nielenže nedokázal dosiahnuť svoje vytýčené ciele, ale celá táto vojna proti drogám priniesla absolútne opačné výsledky, aké mala dosiahnuť.

 

 

Nemôže existovať lepší verdikt a zároveň odsúdenie takýchto trestnoprávnych zákonov o drogách ako je vyhlásenie z konferencie OSN, ktorá sa konala 12. marca 2009. Bolo priznané, že ​​vojna proti drogám zlyhala,“ dodal Gandhi.

Legalizácia marihuany v Indii má významnú podporu vo vláde.

V roku 2013 bola indickému ústavnému súdu predložená petícia na odstránenie marihuany zo zoznamu omamných a psychotropných látok.

 

 

Neskôr v auguste 2017 vyzvala indická ministerka pre rozvoj žien a detí Maneka Gandhi na legalizáciu lekárskej marihuany.

V auguste vydala vláda prvú licenciu na pestovanie marihuany. Jej cieľom je výskum konope pri liečbe epilepsie a pri zmierňovaní vedľajších účinkov vyvolaných chemoterapiou.

 

 

Bývalý komisár indického Úradu pre omamné látky Romesh Bhattacharji je tiež za reformu o marihuane.

Je príliš skoro povedať, ako bude táto nová legislatíva fungovať. Uvidíme po parlamentnom zasadnutí v decembri.

 

 

Podpora za návrh zákona je náznakom, že India by sa mohla pripojiť k rýchlo sa rozvíjajúcej skupine krajín, ktoré dospeli k záveru, že zákaz marihuany je neúspešným zlyhaním.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím