Polícia obvinila mladíka a dievča za marihuanu

Foto: TASR
Konopkar, 22. novembra 2017

Z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi polícia obvinila 26-ročného Patrika z okresu Košice-okolie a 21-ročnú Miriam z Košíc. TASR o tom v utorok informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

„Obvinený muž v októbri 2017 v lokalite Zelená stráň v Košiciach u seba neoprávnene prechovával plný zrolovaný papierik so zelenou sušinou, pričom expertíznym skúmaním bolo zistené, že ide o 0,70 gramu vysušených rastlín konope a podrveného tabaku.

Ďalej bolo nájdené igelitové vrecúško so zelenou sušinou, v tomto prípade 1,18 gramu vysušených vrcholkov rastliny konope, a prázdna kovová drvička, kde expertíza potvrdila prítomnosť účinnej látky konope. Obvinenému Patrikovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na tri roky,“ uviedla Ivanová.

Trojročný trest odňatia slobody hrozí v prípade dokázania viny aj obvinenej žene, ktorá v septembri v areáli bývalého mäsokombinátu v Košiciach u seba neoprávnene prechovávala ručne balenú cigaretu s obsahom podrveného tabaku a konope s hmotnosťou 0,047 gramu a igelitové vrecúško s obsahom 0,49 gramu rastlinného materiálu rodu Cannabis.

„Výsledky expertízneho skúmania potvrdili, že zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť jednu obvykle jednorazovú dávku drogy,“ dodala Ivanová.

 

Zdroj: infospravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím