Michalovčana (30) zadržali a vzali do väzby: Prechovával marihuanu

Foto: hitky.sk
Konopkar, 14. novembra 2017

Michalovský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 30-ročného miestneho muža. Polícia ho zadržala počas minulotýždňovej policajnej akcie, obvinený bol vzatý do väzby.

Ako v utorok informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, muž v priestoroch osobného auta neoprávnene prechovával omamné a psychotropné látky, ktoré mal ponúkať na predaj v meste Michalovce a jeho okolí.

„Pri prehliadke vozidla bola nájdená sušina vykazujúca znaky rastliny konope (marihuana) a kryštalická látka vykazujúca znaky metamfetamínu. Taktiež sa v ňom našla digitálna váha, zatvárateľné vrecúška s obsahom sušiny zelenej farby, bielej i hnedej kryštalickej látky i drvička na tabak,“ vymenovala hovorkyňa.

Podľa predbežných výsledkov expertízy sa v troch vrecúškach, ktoré boli doposiaľ podrobené znaleckému skúmaniu, nachádzal kryštalický materiál hnedej farby s obsahom metamfetamínu o hmotnosti viac ako 24 gramov.

„Z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť až 1590 bežných jednotlivých dávok drogy,“ spomenula s tým, že ďalšie zaistené vzorky sú predmetom expertízneho skúmania.

Obvinenému Michalovčanovi hrozí za tento skutok v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím