Amerického ministra žaluje dvanásťročné dievčatko. Kvôli marihuane

Foto: westworld.com
Konopkar, 13. novembra 2017

Amerického ministra spravodlivosti Jeffa Sessionsa žaluje Alexis Bortellová, dvanásťročné dievčatko. Chce, aby jeho ministerstvo na národnej úrovni povolilo užívanie marihuany na liečbu závažných ochorení.

Bortellová totiž trpí epilepsiou a konopný olej je jedinou vecou, ​​ktorý dievčaťu v šiestej triede základnej školy pomáha, aby nemala záchvaty. Kvôli tomu, aby si ho mohla v USA legálne obstarať, ale musela opustiť svoj domov, píše Newsweek.

Epilepsiou trpí Alexis odmalička. Tradičné lieky nezaberali, lekári navrhovali, aby podstúpila operáciu mozgu. Jej rodičia, pôvodom z Texasu, namiesto toho skúsili liečbu pomocou konopného oleja.

 

 

„Jedna kvapka dvakrát denne, a už dva a pol roka som nemala záchvat.“

Lenže kvôli tomu, aby mohla legálne získať a užívať konopný olej sa jej rodina musela presťahovať do Colorada, kde je taká procedúra legálna. Alexis svojou žalobou teraz tvrdí, že prohibícia marihuany na federálnej úrovni je protiústavná.

V USA je teraz zdravotné užívanie marihuany legálne v 29 štátoch, na federálnej úrovni je však až na niektoré výnimky zakázaná – berie sa, ako tie najťažšie drogy – heroín, metamfetamín či kokaín. Podľa dievčaťa však má táto rastlina mnohé pozitívne liečebné účinky a súčasné právne predpisy ignorujú ľudí, ktorým marihuana pomáha.

Marihuana pomáha ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou, substancia taktiež potláča príznaky ďalších chorôb vrátane HIV, Parkinsonovej choroby, epilepsie či zranenie chrbtice.

 

Zdroj: slobodnyvyber.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím