Muž pestoval marihuanu na povale, jej užívateľ prezradil, koľko by zarobil

Foto: KR PZ Banská Bystrica
Konopkar, 9. novembra 2017

Dom premenil na sklad marihuany. Polícia zadržala pestovateľa konope, ktorý na povale skrýval kilogramy vysušenej rastliny. Susedia ho poznali ako bezproblémového človeka.

Tichá ulica a v nej nenápadný dom v Žiari nad Hronom. Svoje tajomstvo však ukrýval v podkroví.

„Polícia počas domovej prehliadky našla podozrivý rastlinný sušený materiál v rôznych formách. Tento materiál bol uskladnený vo viacerých nádobách a škatuliach,“ informovala banskobystrická krajská hovorkyňa Petra Kováčiková.

Na povale bolo ukrytých šesť kíl vysušeného konope. Z uvedeného množstva je možné vyrobiť viac ako 25-tisíc obvykle jednorazových dávok.

Človek, ktorý pozná trh nám vysvetlil, o aké peniaze ide. „Koncový užívateľ zaplatí za gram 10 eur, čiže pri šiestich kilách to bude tak 60-tisíc eur,“ povedal.

Podozrivým z obchodovania s drogou je 43-ročný Igor. Polícia ho zadržala. Od susedov sme sa dozvedeli, že v dome žije s príbuzným. Na zvonenie od brány domu vo štvrtok (9. 11.) nikto nereagoval. Ak mu dokážu vinu, hrozí mu až 20-ročný pobyt za mrežami.

 

  

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím