Konzervatívne Poľsko zlegalizovalo marihuanu na liečebné účely. V lekárňach ju pacienti kúpia za takúto sumu

Foto: greencamp.com
Konopkar, 7. novembra 2017

Aj keď je marihuana známa najmä ako nelegálna droga, mnohí lekári a štúdie vyzdvihujú jej pozitívne účinky pri liečbe niektorých vážnych ochorení. Aj preto viaceré štáty uvoľňujú svoju legislatívu v snahe, aby sa marihuana dostala k tým ľuďom, ktorí ju skutočne potrebujú. Aj jedným z nich je aj náš severný sused – Poľsko.

Podľa nariadenia, ktoré vstúpilo v stredu do platnosti, môže byť marihuana spracovávaná a následne poskytnutá chorým ľuďom. Poľskí farmaceuti sa už tiež pripravujú vyrábať lieky z marihuany.

„Vzhľadom na skutočnosť, že v Poľsku je takmer 15 tisíc lekární a drvivá väčšina z nich je oprávnená vyrábať lieky na predpis, nevidíme problém s distribúciou liekov či medicínskej marihuany. Odhaduje sa že v Poľsku žije až 300 tisíc pacientov, ktorí by boli vhodní podstúpiť liečbu marihuanou.“

Nový zákon teda umožní, aby sa medicínska marihuana dostala medzi pacientov. Marihuana vykazuje výborné výsledky pri liečbe či potláčaní príznakov pri ochoreniach ako sú epilepsia, chronická bolesť, či roztrúsená skleróza. Takisto pomáha prekonávať negatívne účinky chemoterapie pri liečbe rakoviny.

 

 

Podľa zdrojov by mal jeden gram lekárskej marihuany stáť 50 až 60 PLN čo je v prepočte 11 až 14 eur. Mesačný prístup k liečbe by mal stáť 2000 PLN, teda približne 470 eur, uvádza poľská farmaceutická komora.

 

Zdroj: interez.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím