Najväčšími spotrebiteľmi marihuany nie sú Holanďania. Kto ich predbehol?

Foto: herb.co
Konopkar, 25. októbra 2017

Či už si s ňou prišiel prvýkrát do kontaktu počas štúdií na strednej škole, vysokoškolskom internáte alebo v dave na festivale, marihuana je niečím, čo vždy lákalo takmer všetky vekové skupiny.

Postupne sa jej užívanie na rôzne účely legalizovali v niekoľkých krajinách sveta, no paradoxne tam, kde je fajčenie či pestovanie marihuany (takmer) beztrestné, nežije najviac jej spotrebiteľov.

Portál Indy100 sa rozhodol zostaviť na základe dát, ktoré o jednotlivých krajinách sveta zozbierala UNODC (United Nations of Drugs and Crime) mapu, ktorá veľmi prehľadným spôsobom zobrazuje ako na tom obyvatelia štátov s užívaním malej zelenej rastlinky sú.

Jednotlivé farby na mape pritom ukazujú, koľko percent spotrebiteľov sa v danej krajine nachádza, pričom najtmavšou farbou sú zobrazené tie štáty, kde sa registruje viac ako 15% užívateľov trávy. Najsvetlejšia farba pritom ukazuje najmenšie percento užívateľov.

Z mapy a aj oficiálnych výsledkov prieskumu vyplýva, že najväčšími spotrebiteľmi marihuany s účelom vyrábania drogy sú Američania, Kanaďania a top 3 uzatvára (pre niekoho prekvapivo) Nigérijčania. Najväčším prekvapením pre viacerých je zrejme Holandsko, kde je marihuana legalizovaná už niekoľko rokov sa medzi „najväčších“ spotrebiteľov nedostalo. V počte užívateľov tejto ľahkej drogy ho ale predbehli obyvatelia Čile, Austrálie, Francúzska a dokonca aj Česka.

 

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím