Ďalšia krajina zlegalizovala marihuanu na lekárske účely. Pomôže sa tak tisíckam chronicky chorých pacientov

Foto: herb.co
Konopkar, 25. októbra 2017

Peru je ďalšou krajinou, kde budú môcť pacienti legálne užívať marihuanu.

O pozitívnych účinkoch užívania marihuany na rôzne nepríjemné ochorenia sa vie už dlhšiu dobu. Vo využívaní jej liečebných vlastností však často bráni legislatíva, keďže marihuana je takmer na celom svete označená za nelegálnu drogu. Kongres v Peru ale pred pár dňami schválil návrh zákona, a tak sa táto juhoamerická krajina stala ďalšou, kde je možné užívať marihuanu na lekárske účely. 

Legalizácia marihuany v Peru spustila veľkú diskusiu a to najmä kvôli tomu, že krajina má s drogami vážne problémy. Tie sa týkajú najmä kokaínu a jeho produkcie. Paru je totiž druhým najväčším producentom kokaínu na svete a na jeho území pôsobia mnohé drogové gangy.

Zástancovia zákona ale tento problém od legalizácie marihuany oddeľujú a vyzdvihujú pozitívny efekt konope pri liečbe niektorých špecifických ochorení. Návrh zákona bol podmienený policajnou raziou z februára, kedy polícia zatkla skupinu rodičov. Tí z marihuany vyrábali konopný olej a ten potom terapeuticky podávali deťom s rakovinou a s ťažkou epilepsiou.

Politik Alberto de Belaunde vyhlásil: „Veda je na našej strane, verejná mienka je tiež na našej strane. Nebojíme sa, že by zákon nemal oporu“.

Peru sa týmto zákonom pripojilo ku viacerým krajinám, ktoré už marihuanu na liečebné účely schválilo. Sú to napríklad Kolumbia, Mexiko, Argentína alebo Čile. Aj v Európe nájdeme štáty, kde je marihuana takto legalizovaná. Sú to štáty ako Česko, Fínsko, Belgicko či Rakúsko.

Tento zákon však nelegalizuje marihuanu na rekreačné použitie, ako je to napríklad v Uruguaji. V tejto juhoamerickej krajine si marihuanu môžu občania po zaregistrovaní kúpiť aj vtedy, ak nemajú zdravotný problém.

 

Zdroj: interez.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím