Novozvolená premiérka Nového Zélandu sľubuje referendum o legalizácii marihuany

Foto: webnoviny.sk
Konopkar, 21. októbra 2017

Do troch rokov sa na Novom Zélande bude konať referendum o legalizácii marihuany na rekreačné účely. Prisľúbila to nadchádzajúca premiérka Jacinda Ardernová.

Ona osobne podľa vlastných slov nepodporuje väzenské tresty pre užívateľov marihuany. Na druhej strane ju však znepokojuje, že by mladí ľudia mali prístup k droge, ktorá „im môže očividne ublížiť„. Chce preto počuť názory občanov.

Ardernová sa v piatok na stretnutí svojej Novozélandskej strany práce dočkala „standing ovation„. Stalo sa tak po tom, čo sa jej podarilo uzavrieť koaličnú zmluvu s dvoma menšími stranami. Vo svojich 37 rokoch sa tak stane najmladšou líderkou krajiny za posledných viac než 150 rokov. Parlamentné voľby na Novom Zélande sa konali v septembri.

 

Zdroj: webnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím