Peruánsky parlament legalizoval marihuanu na lekárske účely

Foto: WEB
Konopkar, 20. októbra 2017

Peruánsky parlament schválil zákon, ktorý legalizuje použitie marihuany na lekárske účely. Informoval o tom španielsky denník El País. Legalizácia tejto ľahkej drogy, aj keď len na lekárske účely, vyvolala v Peru vášnivú debatu. Krajina je totiž vo svetovom meradle druhým najväčším producentom koky, z ktorej sa vyrába kokaín.

„Pre nás je to veľké víťazstvo, je to revolučný zákon, v krajine s toľkými predsudky,“ vyhlásil jeden z členov peruánskeho kongresu Ricardo Narvaez. Dodal, že zákon umožní aj dovoz a výrobu marihuany pre lekárske a terapeutické účely. Pravidlá pre pestovanie marihuany budú ale ešte upravená vládnym nariadením. V prvej etape budú musieť mať producenti marihuany povolenie od štátnych úradov.

Zákon umožní použitie marihuany a jej derivátov, ako napríklad konopného oleja, čo má uľaviť okrem iného pacientom trpiacim rakovinou, epilepsiou či Parkinsonovou chorobou.

Na lekárske účely povoľuje užívanie marihuany napríklad Rakúsko, Belgicko, Kanada, Fínsko, Izrael, Česko či niektoré štáty USA. Z Latinskej Ameriky umožňujú použitie marihuany na lekárske účely napríklad Kolumbia, Mexiko, Čile alebo Argentína.

Tento rok v júli sa prvou krajinou sveta, ktorá legalizovala predaj marihuany za iným ako liečebným účelom, stal Uruguaj. Ľudia si tam teraz môžu kupovať v lekárňach obmedzené množstvo pre voľnú konzumáciou, musia sa ale predtým zaregistrovať. Druhou takou oblasťou, kde sa bude môcť táto ľahká droga predávať na rekreačné účely, sa od polovice budúceho roka stane kanadská provincia Ontario.

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím