Slovák posielal marihuanu do celej Európy, platili mu v bitcoinoch

Foto: Polícia SR
Konopkar, 17. októbra 2017

Zadržaný odovzdal vyšetrovateľom 9,5 kg sušenej rastliny. Hrozí mu až 20 rokov vo väzení.

Iba 24-ročný študent si rozbehol cez internet medzinárodný biznis s drogami. V anonymite však nezostal ani vďaka využívaniu kryptomeny. Po systematickej a niekoľko mesačnej akcii ho vypátrali slovenskí kriminalisti a zaistili veľké množstvo nelegálneho tovaru, informovala polícia na oficiálnej facebookovej stránke.

„Svojich ,zákazníkov‘ mal získavať prostredníctvom internetu a platidlom bol bitcoin,“ napísal administrátor.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Elena Antalová pre Živé.sk nechcela komentovať, či využíval stránky na takzvanom darknete. Neposkytla ani bližšie informácie o vyšetrovaní a ako sa podarilo danú osobu identifikovať.

 

Zárobok blízko milióna

Mladík pestoval marihuanu na domácej adrese v Hornom Sŕní a podľa polície od júna minulého roka aj v jednom z bytov na trenčianskom sídlisku.

Policajtom pri zásahu vydal zhruba 9,5 kilogramu sušenej rastliny, z čoho sa vyrobí skoro 18-tisíc bežných dávok drogy. Na základe cien na čiernom trhu sa mohol obohatiť minimálne o 96 444 eur. Okrem toho poskytol aj 25 sadeníc.

Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Trenčiansky sudca rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

Študent mal zásielky posielať do takmer celej Európy pod hlavičkou fiktívnej firmy. Adresáti pochádzali z Maďarska, Francúzka, Nemecka, Talianska, Veľkej Británie, ale aj Turecka či Bosny a Hercegoviny.

 

Zdroj: zive.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím