Vláda USA posiela Irvinovi 300 marihuanových jointov každý mesiac už 34 rokov. Bez nich by už pravdepodobne nežil

Foto: ireadculture.com / refresher.sk
Konopkar, 15. októbra 2017

Život Irvina Rosenfelda vyzerá z jedného uhla pohľadu ako divoký sen milovníkov marihuany. Za posledných 34 rokov vyfajčil približne 135-tisíc marihuanových jointov a najlepšie na tom je, že všetky jointy získal legálne a dokonca priamo od federálnej vlády Spojených štátov amerických.

Život by si s ním však nechcel vymeniť nikto z nás, pretože Irvin odmalička trpí vzácnym syndrómom, ktorý mu spôsobuje ukrutné bolesti. Syndróm mu lekári diagnostikovali ešte v čase, keď mal iba 10 rokov, a postupne sa s ním naučil žiť len vďaka tomu, že mu neustále predpisovali silné lieky na bolesť.

 

 

Veľká časť jeho kostí bola pokrytá nádormi a predpovede doktorov nezneli vôbec pozitívne, pretože v najhoršom prípade sa mali nádory začať rozširovať a on mal onedlho zomrieť. Najlepšia predpoveď rátala s doživotným prísunom liekov proti bolesti, ale počas svojho vysokoškolského štúdia objavil Irvin zázračný liek.

 

 

Aj keď dlho odmietal, napokon si s kamarátmi zafajčil marihuanu a potom zistil, že bolesť sa akosi vytratila. Dovtedy nedokázal sedieť v rovnakej polohe dlhšie ako 10 minút, avšak po vyfajčení marihuany bol ako vymenený a pokojne hral šach aj viac ako polhodinu. Marihuanu neskôr s určitosťou identifikoval ako zdroj jeho úľavy a postupne sa začal boj o legálne využívanie jej medicínskych vlastností.

 

 

Irvin sa v roku 1977 stretol s Robertom Randallom, ktorý ako prvý človek dostal od americkej federálnej vlády povolenie na vstup do špeciálneho programu, v rámci ktorého dostával pacient špeciálne vyšľachtenú marihuanu na medicínske účely. Podiel aktívnej látky THC je v nej iba okolo 4 percentá, a preto sa z nej nedokážeš sfajčiť na druhý svet, ale medicínske vlastnosti si aj tak zachováva, a tak Robert pomohol Irvinovi a po dlhých mesiacoch žiadostí a byrokratického boja vládna agentúra zahrnula Irvina do programu Investigational New Drug.

 

 

Nanešťastie, v roku 1992 americká vláda program zrušila a zostalo v ňom iba 13 posledných pacientov, ktorých sa rozhodla podporovať aj naďalej, a tak Irvin každých päť mesiacov dostane zásielku so šiestimi nádobami.

 

 

V každej z nich sa skrýva 300 jointov na nasledujúci mesiac a všetky pochádzajú z University of Mississippi, kde sa pestuje jediná federálna marihuana v celých Spojených štátoch amerických. Ak ešte aj dnes niekto pochybuje o tom, že marihuana má svoje medicínske výhody, Irvin všetkým odkazuje, že práve on je žijúcim dôkazom o tom, ako veľmi môže človeku pomôcť.

 

 

Irvin dodnes pracuje vo veľkej bezpečnostnej firme a žije relatívne obyčajný život, avšak ako sám hovorí, keby nebolo marihuany, zrejme by už nežil.   

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím