Spojené kráľovstvo chce legalizovať medicínsku marihuanu, zákon prešiel bez protestov

Foto: vice.com
Konopkar, 13. októbra 2017

Návrh zákona, ktorý by legalizoval lekársku marihuanu v Spojenom kráľovstve, prešiel v prvom čítaní parlamentu absolútne bez výhrad.

Legislatívu predložil poslanec Paul Flynn a to vo veľkých očakávaniach. Nie je náhoda, že sa v tento istý deň konal pri budove londýnskeho parlamentu aj protest, kde desiatky obhajcov marihuany konzumovali konopné potraviny, pili konopné čaje či voňali konopné esencie.

Tento odvážny akt občianskej neposlušnosti inicioval poslanec Flynn v júli, keď vyzval užívateľov medicínskej marihuany, aby na protest prišli otvorene užiť svoje konopné výrobky.

Cieľ tejto akcie bola snaha Flynna spochybniť aktuálnu legislatívu a vyskúšať, či sú policajti pripravení zatknúť ľudí trpiacich invalidizujúcimi chorobami, ktorí nachádzajú úľavu pri užívaní marihuany.

„Návrh zákona dnes prešiel prvým čítaním bez akýchkoľvek protestov,“ povedal spokojne Flynn.

 

 

„Najdôležitejšie je, že sa tu zhromaždilo niekoľko stoviek ľudí a porušilo zákon. Pozval som ich sem a navrhol im, aby užívali marihuanu, pretože zákon sa ukázal ako totálny nezmysel,“ dodal Flynn.

Flynn podotkol, že našťastie neprišlo k žiadnemu zatknutiu.

„Za to, čo urobili títo ľudia na proteste, mohli ísť sedieť až na päť rokov do väzenia. Myslím si, že je správny čas, aby sme ukázali vláde, že keď sú takí zbabelí a neinteligentní a veria, že nezákonný trh je lepší ako legálny trh, je na verejnosti, aby dokázali, že sa mýlia.“

Hoci Flynn sám nikdy neužil konope, pripojil sa k protestu.

„Dnes som neužil konope, ale dal by som si ho, kebyže dôjde k akémukoľvek zatknutiu. Ide tu o solidaritu, kedže som k tomu vyzval ľudí ja sám. Členovia protestu užívali marihuanu v koláčoch, v nápojoch a vaporizovali ju,“ priblížil Flynn.

Flynn dodal, že samotný návrh zákona má ešte v parlamente dlhú cestu, ale dúfa, že bude schválení, ak budú ľudia naďalej pokračovať v protestoch.

„K dnešnému dňu sa k nášmu protestu pridali aj dvaja policajní komisári, ktorí nás plne podporujú,“ prekvapil Flynn.

 

 

Napriek tomu, že vláda Spojeného kráľovstva v súvislosti s marihuanovou problematikou v minulosti len zúrila, Flynn verí, že veci sa konečne obrátia k lepšiemu.

„Verím, že príde pozitívna zmena. Ľudia vidia, čo sa deje v iných častiach sveta a tiež vidia napríklad legislatívne zmeny v USA. Nebojte sa, po legalizácii marihuany nezanikne ľudská civilizácia, ani na nás nepadne nebo,“ uzatvoril vtipne Flynn.

Návrh zákona bude smerovať do druhého čítania vo februári 2018.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím