Marihuana na povale

Foto: Polícia SR
Konopkar, 11. októbra 2017

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice vykonal policajnú akciu zameranú na zadržanie muža, ktorý prechovával marihuanu v okrese Košice okolie. 

Okresný súd Košice – okolie rozhodoval v utorok o návrhu na vzatie do väzby. Prokurátor ho podal na Kamila Z. (27) z Geče.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ obvinil 27-ročného muža.

 

 

Podľa doterajšieho zistenia si obvinený muž konope zadovažoval od doposiaľ neznámeho zdroja a neoprávnene ho prechovával v jednom z rodinných domov v okrese Košice okolie za účelom distribúcie a ďalšieho predaja.

„Počas policajnej akcie bolo zaistené väčšie množstvo rastliny konope (rodu Cannabis), pričom časť z nej vydal obvinený muž dobrovoľne. Zaistená rastlina bola predložená na expertízne skúmanie“, informovala policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

 

 

Marihuanu pestoval, aby neprišiel o dom v exekúcii

Kamil si v marci cez internet zadovážil semená rastliny konope, ktoré zasadil v záhrade jeho rodinného domu.

Vypestované rastliny usušil a 5 gramov predal v miestnom bare Perla neznámemu konzumentovi za 50 eur.

Pri domovej prehliadke sa u Gečana našlo 7 kusov 50-litrových vriec, v ktorých bolo 461 gramov sušiny s priemerným obsahom 12,3 percenta THC.

 

 

Podľa predbežného odhadu by sa z tohto množstva dalo vyrobiť 1 890 až 5 680 zvyčajne jednorazových dávok.

V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

 

Zdroj: kosickespravy.sk, sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím