Výskum skúmal, ako vplývajú na sex alkohol a marihuana

Foto: herb.co
Konopkar, 10. októbra 2017

Alkohol a marihuana sú dve z najčastejších užívaných psychoaktívnych látok. Každá môže mať za následok odlišné psychosociálne a sexuálne skúsenosti či správanie.

Marihuana je už vo väčšine štátov USA málokedy tabu. Preto je dôležité skúmať a porovnávať psychosociálne a sexuálne skúsenosti užívateľov ako aj sexuálne správanie spojené s týmito látkami.

V tejto štúdii bolo vypočutých 24 dospelých, ktorí nedávno užívali marihuanu pred sexom. Účastníci boli v pomere 50% žien a 50% mužov. Všetci sa identifikovali ako heterosexuálni a HIV-negatívni.

Vedci pomocou tematickej analýzy porovnali hlásené psychosociálne a sexuálne skúsenosti s alkoholom a marihuanou.

Používanie alkoholu bolo bežne spojené so sociálnym uvoľnením, čo uľahčilo zoznámenie sa s potenciálnymi sexuálnymi partnermi.

Avšak alkohol oproti marihuane častejšie spôsoboval správanie, ktoré viedlo k atypickému výberu partnera alebo k oľutovaniu po sexe.

Sexuálne zážitky boli podobné u mužov ako u žien, s malými odlišnosťami na základe pohlavia.

Výsledky štúdie môžu zlepšiť programy, ktoré sa zameriavajú na prevenciu a znižovanie škôd pri užívaní týchto látok. 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím