Polícia odhalila vášnivého záhradkára, 57-ročný muž pestoval konope

Foto: Polícia SR
Konopkar, 10. októbra 2017

Muža prekvapila polícia v súčinnosti s pohotovostnou jednotkou z Bratislavy. Na záhrade našli vyše 70 rastlín rôznej veľkosti. Muž bol odvezený do väzby.

Celá akcia bola vopred pripravená a policajti z Galanty zasahovali na adrese v Šoporni. Rastliny, ktoré na miestne zaistili mali veľkosť od 10 do 260 centimetrov. „Vykazovali morfologické znaky typické pre rastlinný rod Cannabis,“ informuje polícia na svojej stránke.

 

 

Okrem toho zaistili aj 153 g suchého konope, z ktorého sa dalo podľa predbežnej expertízy vyrobiť 300 jednorazových dávok. Množstvo bude ešte vyššie, ale rastliny, ktoré zozbierali zo zeme ešte nevedeli znalecky vyhodnotiť. Starší muž mal konope pestovať za účelom užívania ale aj ďalšieho predaja.

 

 

Vyšetrovateľ ho obvinil koncom septembra zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca návrhu vyhovel a policajti ho začiatkom októbra eskortovali do výkonu väzby.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím