Užívanie marihuany medzi tínedžermi v USA klesá, a to aj napriek legalizácií

Foto: WEB
Konopkar, 6. októbra 2017

Aj napriek legalizácií marihuany na rekreačné aj zdravotnícke účely v USA je užívanie tejto rastliny medzi mladými na ústupe . Hovorí o tom štúdia National Survey on Drug Use and Health, podľa ktorej je konzumácia tejto ľahkej “drogy”  medzi tínedžermi najnižšia   od roku 1994 .

 

Čoraz  viac vyhľadávaná dospelými.

Aj keď štatisticky mladých američanov konzumujúcich marihuanu napriek legalizácií a dostupnosti v štátoch ako Washington alebo Nevada  ubúda .  Čoraz viac konzumentov nachádza práve u staršej cieľovky.

Až 21% Američanov vyhľadá túto rekreačnú drogu minimálne raz mesačne, čo je najvyššie percento od roku 1985. Rovnako u tejto skupiny ľudí (18-25) klesá konzumácia alkoholu evidentne kvôli zvýšeniu konzumácie marihuany.

 

Zdroj: zaujimavysvet.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím