Vlastná výroba koncentrátov z medicínskej marihuany

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 29. septembra 2017

Vyskúšali ste si už niekedy konopné koncentráty? Ak nechcete, aby bola výroba vlastného koncentrátu spojená s veľkými výdavkami na materiál, ktorý na to potrebujete, existuje riešenie! Vlastný vysoko kvalitný koncentrát si budete môcť vyrobiť stopercentne bezpečne v domácich podmienkach, pričom neminiete ani euro (!) na konope. Ako na to? Stačí len správne množstvo prášku nazbieraného v mlynčeku a praktický lis Tarik+Rosin T-Rex 1[s]

Rosin Tech je metóda výroby koncentrátov, ktorá bola predstavená v roku 2015. Spočíva vo vylisovaní živice, ktorú obsahuje marihuana či hašiš, iným slovom živičnej smoly (rosin). V dôsledku tohto postupu získame lepkavý koncentrát s obsahom až 80% THC, ktorého jeden gram postačí až na 20 inhalácií, pričom každá prinesie mimoriadne silné účinky.

„Živičná smola je pritom najbezpečnejší zo všetkých koncentrátov, pretože sa v procese jeho výroby nepoužívajú rozpúšťadlá, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou produkcie iných druhov koncentrátov, ako sú vosk či tzv. shatter,“ dozvedáme sa od Petra Horvátha z e-shopu VapeFully, ktorý sa špecializuje na prvotriedne vaporizéry.

Na výrobu živičnej smoly sa používa len sila (tlak) a potrebná teplota, aby konečný produkt nebolo treba čistiť od zvyškov rozpúšťadiel, takže je úplne bezpečný pre zdravie.

 

 

Pôvodne sa na výrobu živičnej smoly používali žehličky na vyrovnávanie vlasov – pomocou nich môžete vytlačiť živicu s vrcholkov zabalených do pergamenu. Táto technika však nie je ideálna – žehličky na vlasy sa väčšinou zahrievajú na príliš vysokú teplotu, čo vedie k vypareniu a zbytočnému premárneniu podstatnej časti THC. Množstvo živičnej smoly, ktoré môžeme získať touto technikou je pomerne malé – aby sme vyrobili jeden gram tohto koncentrátu, spotrebujeme zvyčajne 10 gramov konope. Okrem toho sa môžete žehličkou na vlasy ľahko popáliť.

S rastúcou popularitou metódy Rosin Tech sa objavili na trhu aj špeciálne lisy na vytláčanie živičnej smoly –  od veľkých, priemyselných lisov s tlakom až niekoľkých ton po ľahké, prenosné a veľmi malé ručné lisy na individuálne použitie.

Prvý kompaktný lis na živičnú smolu dostupný na Slovensku je Tarik+Rosin T-Rex 1[s], ktorý je ideálny na výrobu živičnej smoly na vlastné potreby – zoženiete ho v e-shope VapeFully. Tento lis je neporovnateľne lepšie riešenie ako používanie žehličky na vlasy – T-Rex 1 [s] ponúka úplné ovládanie teploty, takže nehrozí, že sa cenné THC vyparí, a zároveň používanie tohto zariadenia prinesie oveľa lepšie výsledky a je to oveľa jednoduchšie ako v prípade žehličky na vlasy.

Napriek tomu však na výrobu jedného gramu živičnej smoly budeme potrebovať 6-7 g lekárskej marihuany alebo cca tri gramy hašišu, čo je pomerne nákladná záležitosť. Existuje však spôsob, ako sa týmto výdavkom vyhnúť a minimalizovať ich v podstate na nulu.

Väčšina užívateľov marihuany používa mlynček, patríte aj vy medzi nich? Ak áno, budete musieť zistiť, či má váš mlynček tzv. lapač peľu, teda špeciálne sitko, ktoré pomáha zbierať chĺpky, ktoré sa oddeľujú pri mletí, teda tzv. prášok, ktorý sme spomenuli na začiatku článku. Takýto mlynček umožňuje prášok zozbierať a potom z neho môžeme úplne zadarmo vyrobiť vlastný koncentrát zo živičnej smoly. Ste pripravení? Ideme na to!

 

Čo budete potrebovať?

 

– lis Tarik+Rosin T-Rex 1 [s];

– určité množstvo prášku, min. 2 g;

– filtre „rosin bags“ s otvormi s veľkosťou 25-30u;

– papier na pečenie (nevoskovaný a nepriľnavý);

– dabber na zbieranie vylisovanej živičnej smoly;

– silikónový nepriľnavý zásobník, do ktorého umiestnime získaný koncentrát zo živičnej smoly.

 

 

Postup prípravy:

 

1. Začnite tak, že nasypete prášok do filtra 25-30u a potlačte ho prstom, aby vytvoril na dne filtra súvislú vrstvu. Potom zložte filter takým spôsobom, aby sa prášok nemohol dostať pri lisovaní von. Nevyužitú časť filtra odstrihnite a odložte.

2. Pergamen alebo papier na pečenie nastrihajte na kúsky s rozmermi približne 20×10 cm a každý takýto kúsok zložte napoly – vzniknú dvojvrstvové štvorce s rozmermi 10×10 cm.

3. Zapnite lis Tarik+Rosin T-Rex 1[s] a nastavte teplotu na 120-130 stupňov Celzia.

4. Prášok vložený do filtra dajte medzi dve vrstvy kúska papiera, ktorý ste vytvorili v druhom bode.

5. Ďalší krok je tzv. pre-pressing, čiže prvotné lisovanie – papier so zavinutým práškom vložte medzi kovové platničky lisu a jemne pritlačte jeho kryt asi na sekundu.

6. Potom postupne zvyšujte tlak na kryt lisu tak, že využijete na jeho pritlačenie celú silu a váhu svojho tela. O chvíľu budete počuť tiché prskanie – je to zvuk vyvolaný lisovaním živicovej smoly z prášku. Tlak celou silou by mal trvať asi 15 sekúnd.

7. Otvorte lis a spomedzi jeho platničiek vyberte papier, ktorý obsahuje filter s práškom. Preložte filter napoly a dajte ho do ďalšieho kúska papiera. Papier pokrytý vylisovanou živicovou smolou zložte napoly tak, aby sa obe vrstvy živice navzájom zlepili.

8. Nový kúsok papiera, ktorý obsahuje filter s práškom, vložte dovnútra lisu a zopakujte všetky kroky od bodu č. 6.

9. Kroky č. 6-8 môžete niekoľkokrát zopakovať – tak dlho, kým sa po lisovaní na papieri prestane zachytávať živicová smola.

10. Vypnite lis Tarik+Rosin T-Rex 1[s], aby ste zabránili jeho prehriatiu.

11. Vezmite si dabber a pomocou neho začnite zoškrabovať  živicu, ktorá sa nahromadila vo vnútri všetkých kúskov papiera.

12. Na dabber naberte guľôčku živice – dajte ju do nepriľnavej silikónovej nádobky. Prípadne môžete guľôčku živicovej smoly dať na čistý kúsok papiera a medzi dvomi jeho vrstvami stlačiť živicu na tenké plátky.

13. Hotovo – práve ste vytvorili svoj vlastný koncentrát!

 

Ďalšie tipy ohľadom koncentrátov, potrebného príslušenstva a akékoľvek rady ohľadom vaporizácie nájdete na stránke www.VapeFully.com/sk.

Živicovú smolu môžete pridať do jointa či bonga, čo výrazne zvýši ich účinky. Avšak toto riešenie nie je veľmi efektívne – väčšina THC sa zničí v dôsledku príliš vysokej teploty, podobne ako pri fajčení marihuany.

Oveľa lepšie riešenie je použiť prenosný vaporizér na koncentráty alebo vaporizér  na sušinu, ktorý umožňuje aj vaporizovanie koncentrátov napríklad Pax 3 Vaporizér.

Lis Tarik+Rosin T-Rex 1[s], všetky doplnky na dabbing, ako aj širokú škálu zariadení na vaporizáciu koncentrátov ponúka e-shop s vaporizérmi VapeFully, ktorý vám vrelo odporúčame.

  

Prečítaj si viac z kategórie:
Články