Švajčiarsky federálny súd povolil 10 gramov marihuany

Foto: sensiseeds.com
Konopkar, 25. septembra 2017

Ľudia v mestách Zürich, Winterthur a v kantóne St. Gallen môžu legálne vlastniť až 10 gramov marihuany bez obáv z trestného stíhania.

Federálny súdny dvor nedávno uviedol, že „samotné držanie malých množstiev drog na osobnú spotrebu“ nie je závažné, čo potvrdzuje aj minuloročné rozhodnutie Mestského súdu dekriminalizovať malé množstvo konope.

„Zastavíme stíhanie dospelých, ak im bude nájdené malé množstvo marihuany,“ povedala Katharina Graf, vedúca Mestského súdu v Zürichu.

Užívanie marihuany na verejnosti je však stále protiprávne a bude naďalej trestané pokutou 100 švajčiarskych frankov, avšak bez toho, aby bola začatá trestná žaloba.

Mestá vo východnom Švajčiarsku taktiež plánujú dekriminalizáciu marihuany.

„O verdikte federálneho súdu sme počuli a začali sme ho praktizovať tento týždeň,“ uviedol Florian Schneider z kantonálnej polície St. Gallen.

Zürichská polícia na druhej strane oznámila, že majitelia malých množstiev budú naďalej nahlasovaní , kým sa k záležitosti opätovne nevyjadria.

„Uvedomujeme si rozsudok Najvyššieho spolkového súdu a rozhodnutie obecného súdu. To, či to povedie k zmene v našej praxi, je stále otvorené,“ povedal hovorca polície v Zürichu Marco Cortesi.

Či sa nové nariadenie vzťahuje na neplnoleté osoby mladšie ako 18 rokov, stále nie je jasné, pretože mestský súd je zodpovedný len za dospelých.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím