Sticky Brick alebo drevený masaker

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 25. septembra 2017

Pár týždňov po vyskúšaní vaporizácie, ktoré boli veľmi pozitívne, som sa dostal k otestovaniu dosť nezvyčajného zariadenia, o ktorom som počul veľa dobrého – Sticky Brick Original. Je to úplne odlišný prenosný vaporizér ako všetky, ktoré som doteraz videl.

Sticky Brick je vyrobený z ušľachtilého dreva a tvrdeného skla. Nemá žiadne elektronické súčiastky a funguje tak silno, že môžete vyskočiť z kože!

Po mnohých rokoch fajčenia som sa pred niekoľkými týždňami rozhodol s ním úplne skoncovať a začať spotrebovávať sušinu výlučne pomocou vaporizéra. Nemôžem si túto zmenu vynachváliť – žiadny kontakt s dymom výrazne zlepšil stav mojich dýchacích ciest, pričom ma vaporizácia nesmierne nadchla.

Takže, keď mi z e-shopu VapeFully navrhli, aby som otestoval vaporizér Sticky Brick Original, veľmi ochotne som tento návrh akceptoval. Ďalší deň mi na pracovnom stole kuriér nechal vytúžený balík. Nemohol som sa dočkať príchodu domov a ešte v kancelárii som ho otvoril a vytiahol z neho Sticky Brick Original.

Bol som ohromený. Sticky Brick nie je práve malý, ale jeho dizajn je absolútne fascinujúci – tento vaporizér má tri hlavné diely vyrobené z dreva, ktoré sú navzájom spojené pomocou silných magnetov, a dve sklenené časti – trysku na prívod vzduchu a dosť dlhý a hrubý náustok. V žiadnom prípade to nevyzeralo ako vaporizér, aspoň nie v tej podobe, akú poznám. Bez ohľadu na to berie kvalita zhotovenia Sticky Brick Original dych a zároveň je tento vaporizér jednoducho krásny.

 

Prvé dojmy

Kým som začal testovať, prečítal som si trocha o tom, ako Sticky Brick funguje. Takže je treba pomocou malého butánového horáka ohrievať vzduch nasávaný dýzou (prívodom vzduchu). Horúci vzduch sa dostane do komory, v dôsledku čoho sa sušina začne intenzívne vyparovať, avšak nezačne horieť.

Na dosiahnutie najlepších výsledkov by mal užívateľ inhalovať z náustka čo najpomalšie – potom bude mať horúci vzduch dostatok času, aby správne zahrial sušinu v komore.

Toľko som sa dozvedel z teoretickej stránky. Praktické testy som zahájil ihneď po návrate z práce. Pomlel som svoje zelinky a nasypal neveľké množstvo na dno ohrievacej komory, od oka to bolo asi 0,1 g. Zapol som svoj horák, plameň som nastavil na asi 2 cm a nasmeroval som ho nad prívod vzduchu.

Podľa pokynov som začal veľmi pomaly ťahať cez náustok. Zrazu som v ňom z ničoho nič zbadal hustý dym – hoci vlastne nešlo o dym, ale paru. Bola však taká hustá, že sa vonkoncom nepodobala na paru, akú môžete vytvoriť pomocou elektronických vaporizérov. Chuť pary bola úplne úžasná, neporovnateľná s klasickými vaporizérmi, ktoré vyparujú sušinu v kovovej či keramickej komore.

 

 

Druhý pokus – rovnaký výsledok, veľké oblaky pary a geniálna chuť. Rýchlo som skontroloval obsah komory a naozaj nedošlo k žiadnemu horeniu. Sušina v strede komory iba trocha zhnedla, pričom som si spomenul na odporúčania, ktoré som si predtým prečítal, a pomiešal som obsah komory pribaleným miešadlom.

Chcel som si dať ešte jedno kolo, keď som zrazu pocítil taký silný úder, že som na chvíľku vôbec netušil, čo sa deje. Veľmi silné a nesmierne „čisté“ opojenie, oveľa príjemnejšie ako pri fajčení. Utkvelo mi v pamäti, že som vtedy začal uvažovať o tom, či názov Sticky Brick (brick po anglicky znamená tehla) nemá niečo spoločné s účinkami tohto zariadenia: v prvej chvíli sa môžete cítiť, akoby ste dostali tehlou po hlave, tak silný je ten úder.

Aj keby som chcel, nebol som schopný pokračovať v napĺňaní – musel som to odložiť na neskôr. Bol som pekne zhulený, a to som spotreboval asi tak 0,1 g!

 

Dva týždne so Sticky Brick

Po dvoch týždňoch ďalšieho testovania môžem skonštatovať, že Sticky Brick je ako také zdravé suché bongo. Je to prenosný vaporizér, ktorý funguje podobným spôsobom, ale bez vody.

Zoznam podobností je pomerne dlhý: Sticky Brick taktiež umožňuje vypúšťať veľké oblaky, poskytuje veľmi rýchle spotrebovanie celého obsahu (na niekoľko ťahov), má „spojku“ umožňujúcu vysať paru nahromadenú vo vnútri… To znie povedome, že? Rozdiel je jeden, ale veľmi podstatný – nedochádza k horeniu. Vďaka tomu nie sú veľké oblaky pary a výnimočne silné účinky v rozpore s ľahkým pocitom na pľúcach, presne ako keby ste vôbec nefajčili.

Fajčiarsky kašeľ a pľuvanie hlienu zmizli a už žiaden decht, ktorý by sa usadzoval na pľúcach. Je to skrátka oveľa príjemnejšie. Je dobré spomenúť aj úsporu materiálu – z jedného gramu som získal 6-7 dávok, pričom každá z nich priniesla veľmi intenzívne účinky.

No dobre, ale aké sú nedostatky Sticky Brick? Niektorí užívatelia sa sťažujú na to, že je potrebné zvládnuť správnu techniku inhalácie. Ja som s tým teda nemal žiaden problém, avšak ak budete vdychovať príliš rýchlo, nebudete môcť vytvoriť dosť pary, takže niektorí užívatelia to musia skúsiť niekoľkokrát, kým sa im podarí zvládnuť techniku vdychovania, dôsledkom ktorej bude vypúšťanie veľkých oblakov. Ja som si niečo prečítal vopred, takže aj prvýkrát boli oblaky veľké a účinky poriadne silné.

Ďalšia sporná stránka je diskrétnosť – aj keď je vône oveľa menej ako pri fajčení, vzhľad Sticky Brick nie je veľmi nenápadný, takže toto zariadenie považujem skôr na používanie v pohodlí vášho domova.

Na druhej strane, s bongom je to presne to isté – málokomu napadne ho používať na verejných miestach. Osobne to teda nepovažujem za slabú stránku Sticky Brick. Podľa môjho názoru je to neobyčajný vaporizér a vrelo ho odporúčam vo všetkých ohľadoch.

 

Sticky Brick už dostať aj na Slovensku!

Sticky Brick sa vyrába v USA a iba nedávno začal byť k dispozícii aj v Európe. Na Slovensku všetky modely Sticky Brick, vrátane môjho modelu Original, môžete zakúpiť v elektronickom obchode VapeFully, ktorý sa špecializuje na prvotriedne vaporizéry.

Takže, ak ste rovnako ako ja milovníkmi bonga, ale vaše pľúca už ho majú po krk, budete tiež spokojní aj so stacionárnymi odparovačmi ako Volcano Vaporizer či prenosným DaVinci IQ Vaporizer.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaporizer Premium - VapeFully