Droga Spice menila mestá na zombie film

Foto: WEB
Konopkar, 23. septembra 2017

V uliciach Európy i Severnej Ameriky sa začali zjavovať ľudia, ktorí o sebe vôbec nevedeli a mestami prechádzali mimo svojho vedomia. Netušili, čo sa okolo nich deje, ich mozog všetko vzdal a telo nasledovalo nohy, ktoré mali namierené bohviekam.

Dovtedy neznáma droga ľudí prekvapila, pretože takmer nikto netušil, čo robí.

Predovšetkým britské nemocnice mali s touto drogou plné ruky práce. Médiá ju korunovali titulom „nočná mora“ a podľa výpovedí doslova mení ľudí na chodiace mŕtvoly. Centrá miest boli vraj v noci premenené na ulice plné chodiacich mŕtvol.

 

 

Droga sa lacnou výrobnou metódou snaží napodobňovať účinky THC, nerobí to však vôbec dokonale.

Spice je v skutočnosti niekoľko zmiešaných chemikálií, špeciálne vyrobených v laboratóriu. Recept sa však vždy mení, a tak môže mať intenzívna dávka aj stonásobne väčší účinok než podobná dávka marihuany.

Predpokladá sa, že laboratória na Spice sa nachádzajú v Rusku a v Číne. V Európe a v Severnej Amerike sa predáva v „bylinkových“ obchodoch a o svoje sa starajú aj nevýrazní dealeri.

 

 

Všetko to začal muž menom John Huffman, ktorý v 90. rokoch študoval s kolegami vplyv konope na ľudský mozog. Aby mohli pracovať, potrebovali si vytvárať vlastné vzorky, pričom nechýbali syntetické zložky, ktoré sa správali presne tak ako tie bežné. Niektoré zlúčeniny však boli odlišné. Prebehlo mnoho pokusov a jeden z najúspešnejších bol so vzorkou pomenovanou JWH-018.

Výskum sa, samozrejme, dostal na verejnosť a Huffmanove recepty začali byť napodobňované bez jeho vedomia. Nebezpečná chemikália sa nastrieka na ľubovoľnú rastlinu, počká sa na absorpciu a následne sa podrví. Dnes už takmer nie je možné túto vzorku zohnať a často býva doplňovaná či upravovaná.

 

 

Huffman sa o droge Spice dozvedel až cez internet, keď mu o nej článok poslal akýsi nemecký bloger, a okamžite varoval ľudí: „Marihuana tu je už stovky rokov a jej efekty sú dobre známe, nemôžeš sa s ňou zabiť. Ale môžeš sa zabiť s umelými zložkami.“

 

 

Mnohí ľudia, ktorí videli iných padnúť na zem po požití Spice, tvrdia, že ide ako scénu zo zombie filmu. Príšerný pohľad. Droga doslova paralyzuje nervovú sústavu. Samotní používatelia o sebe hovoria, že sa cítia ako v inom svete, na inej planéte.

Jeden z požívateľov drogy pre Metropovedal, že sa cíti, akoby mu odumrela polovica mozgu. Keď je pod vplyvom, ľudia hovoria, že vyzerá ako zombie, no presne tak sa vraj aj cíti. Ani prvý zážitok vraj nebol pozitívny. Akoby mu vybuchla hlava. Klasický high pocit, no extrémne silný. Čas vnímal spomalene. Vedel, kde je a čo sa deje, no nedokázal komunikovať a len sa podriaďoval okolnostiam. Technicky si živý, no mozog je mŕtvy.

 

 

Samozrejme, presné príznaky záležia na zložení konkrétnej dávky. Veľmi malé kúsky však majú spôsobiť teplo, šťastie a relaxáciu, niekedy paranoju a nervozitu. Mnoho ľudí malo po niekoľkonásobnom požití poškodené obličky a pečeň. Aj napriek tomu je však Spice stále populárnou drogou. Je lacná a silná.

 

 

Dvaja spiaci ľudia na ulici pre Guardian prezradili, že im táto droga nahradila heroín, crack a dokonca aj alkohol. „Stačí pol gramu a si dole. Je to lepšie a lacnejšie než ostatné drogy.“

 

 

Akonáhle prišla droga Spice do módy, (najmä) britské záchranky majú plné ruky práce so zachraňovaním otrávených ľudí. V noci boli temné ulice miest plné tackajúcich sa ľudí, ktorí o sebe nerozhodovali. Mnohým ľuďom boli dokonca predávané nepravé drogy a diali sa veľmi vážne otravy.

 

 

Spice je však jednoduché rozoznať kvôli typickému chemickému laboratórnemu pachu. Vo Veľkej Británii je droga ilegálna len rok.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím