Prečo nechce charita príspevky od marihuanových spoločností?

Foto: herb.co
Konopkar, 18. septembra 2017

Americké štáty ako Colorado sa tešia, že im marihuanový priemysel vynáša milióny dolárov na daniach. Tento rastúci trend by mal podľa ekonomických analýz naďalej pokračovať.

Tak, ako je to v akomkoľvek inom odvetví, veľa úspešných firiem chce pomôcť svojim komunitám a zlepšiť ich kvalitu života. Či už ide o príspevky do škôl alebo nemocníc, jedná sa o dôležitý obchodný náklad.


 

Bohužiaľ, poskytovanie dobročinnosti sa ukázalo byť veľmi zložité pre spoločnosti, ktoré pôsobia v stále rozvíjajúcom sa (avšak prekvitajúcom) legálnom konopnom priemysle.

Ako uvádza magazín Forbes, mnoho charitatívnych organizácií nie je ochotných prijímať dary od legálnych marihuanových spoločností.

V niektorých prípadoch charitatívna organizácia akceptuje príspevok len za predpokladu, že pôvod zostane tajomstvom.

 

 

Podľa informácie Forbesu chcel marihuanový biznis z coloradského Denveru prispieť zraneným vojakom, spolku proti rakovine a nemocenskému spolku, avšak všetky organizácie peniaze odmietli.

Podľa šéfa tohto denverského marihuanového biznisu Chrisa Driessena akceptujú charitatívne organizácie príspevky od konopných spoločností len vtedy, keď sa pôvod peňazí uchová v tajnosti.

V podstate sa teda jedná o anonymné dary. Drissen takéto anonymné darovanie absolútne vylúčil.

 

 

„Optika bola dôležitejšia než pomoc ľuďom,“ povedal Drieseen pre Forbes.

 

 

„Chceli mi dať jasne najavo, že som len obyčajný drogový díler.“

„Našťastie sa nájdu aj slušné charitatívne organizácie, pokiaľ ide o prijatie príspevkov od konopných spoločností,“ dodal.

 

 

Napríklad pochod na podporu boja proti AIDS v San Franciscu s otvoreným náručím prijal obrovské dary od lokálnych marihuanových spoločností.

Ale nemusíte sa báť, čo sa týka príspevkov od denverského marihuanového biznisu. Tie nakoniec prijala organizácia, ktorá poskytuje pomoc bezdomovcom a lokálny spolok vojenských veteránov.

 

 

V niektorých prípadoch vybrané charitatívne organizácie radšej nemali žiadne peniaze, ako by ich vzali z rúk podnikov súvisiacich s užívaním konope.

V meste Calaveras v Kalifornii sa marihuanová aliancia pokúsila darovať peniaze miestnej škole. Mestská rada však príspevok odmietla a to aj napriek extrémne zlému hospodárskemu prostrediu a nízkemu rozpočtu.

 

 

Neochota prijímať dary od marihuanového priemyslu nedáva zmysel a je len otázkou času, kým si ľudia uvedomia, že tento priemysel tu ostane natrvalo a bude vnímaný normálne, ako každý iný.

Bohužiaľ, veľa ľuďom bude marihuanový priemysel ešte dlho ležať v žalúdku…

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím