Žitnaňská pripravuje kontroverznú zmenu. Za marihuanu by sa nemuselo končiť rovno v base

Foto: projektn.sk
Konopkar, 14. septembra 2017

Namiesto väzenia, mastná pokuta. Ministerka spravodlivosti pripravuje kontroverznú zmenu, pre ktorú už teraz padajú ostré slová.

Za marihuanu by už ľudia nemuseli skončiť rovno za mrežami. Národniari ale hovoria o ceste do pekla.

Politici o tom debatujú roky, doposiaľ ale na to nikto nenabral odvahu. Zatiaľ, čo niekde si viete marihuanu kúpiť priamo v lekárni, na Slovensku za jednu cigaretu môžete skončiť za mrežami aj na tri roky.

Lucia Žitňanská potichu pripravuje zmeny, vďaka ktorým už tresty za drogy nebudú také prísne. Prvé náčrty má zatiaľ ministerka v šuplíku. Navonok už ale čosi preniklo. Za jedného jointa by ste napríklad dostali už len pokutu. Maximálne 165 eur.

Žiadna dekriminalizácia sa ale nechystá. Platí zásada dvakrát a dosť. Opakovaní hriešnici by sa tak už z väzenia len tak nevykúpili.

Toto všetko má ale jeden háčik. Hoci o zmene hovorí aj vládny program, v tomto boji je ministerka zatiaľ bez spojencov.

 

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím