Drony nemôžu rozvážať marihuanu. Kalifornia prijala nové opatrenia

Foto: WEB
Konopkar, 12. septembra 2017

Marihuanu v krajine nebudú môcť prepravovať žiadne lietadlá, plavidlá, vlaky, bežné autá a ani autonómne vozidlá.

Doručovanie potravín, občerstvenia či iného tovaru objednaného cez internet len za pomoci dronov je v Amerike už bežné. No po novom bude mať aj tento spôsob donášky svoje obmedzenia. Zákazníci si nebudú môcť nechať doručiť týmto spôsobom marihuanu a to ani v legálnej forme, informuje server The Verge.

Podľa nového nariadenia, ktoré vydal kontrolný úrad nad distribúciou a užívaním marihuany v Kalifornii (California’s Bureau of Cannabis Control), môžu uvedené konopné látky prevážať len špeciálne úžitkové autá. Navyše musia mať počas celej doby jazdy aktívne GPS monitorovanie.

Súčasný stav v Kalifornii umožňuje kupovanie i užívanie marihuany len na medicínske účely a na predpis. Od prvého januára 2018 sa to však mení a túto mäkkú drogu bude možné zakúpiť aj na rekreačné účely.

Práve vďaka novému opatreniu, ktoré stanovuje špeciálne podmienky pre distribúciu chce kontrolný orgán zamedziť ilegálnemu šíreniu tejto rastliny.

 

Zdroj: zive.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím