Prečo úplne legalizovať a regulovať drogy?

Foto: digg.com
Konopkar, 11. septembra 2017

Tabak, alkohol, marihuana, kokaín, heroín a nespočetné množstvo ďalších známych aj neznámych drog koluje na trhu. Či už hovoríme o čiernom trhu alebo o legalite určitých látok, sú medzi nami, vždy boli a vždy aj budú. Áno, je pomerne radikálny názor, že by mali byť všetky legálne.

 

Čo sa skrýva za postojom úplnej legalizácie?

Kým sú drogy nelegálne, tento fakt im pridáva na šarme. Veď ako sa hovorí, zakázané ovocie chutí najlepšie.

Nelegálnosť zároveň vyháňa ich ceny nehorázne nahor. Kto je závislý, ten zaplatí akúkoľvek vysokú cenu.

Výsledkom sú zničené rodiny a rozpadajúca sa spoločnosť. Nehovoriac o výdavkoch na zdravotnú starostlivosť.

 

 

Nelegálnosť drog spôsobuje, že v dôsledku nepostačujúcej hygieny a nedostupnosti potrebného sterilného náčinia sa narkomani delia o svoje ihly. Nejestvuje kontrolované prostredie.

 

 

Výsledkom sú povaľujúce ihly, mnohokrát aj na ihriskách pre deti. Môžu byť nakazené bohvieakými chorobami, pričom HIV je len jednou často skloňovanou.

 

 

 

Nelegálne drogy akéhokoľvek druhu majú za následok, že chýba kontrola kvality. Tým pádom drogy, ktoré by inak škodili podstatne menej, sa stávajú životunebezpečnými. 

Ilegalita dáva drogy do rúk mafie, namiesto do rúk štátu, ktorý by mohol ich predaj a kvalitu prísne kontrolovať, ako aj zabezpečiť efektívnejšiu liečbu závislostí.

 

 

Skúsenosti viacerých štátov sveta s prohibíciou alkoholu ukázali, že zákazy nikam nevedú, naopak problémy ešte zhoršujú.

Ľudia, ktorí sú napríklad prichytení s drogou pre vlastnú potrebu, idú do väzenia, kde sú zbytočne vystavovaní ozajstným kriminálnym prostredím. To môže viesť v budúcnosti k oveľa závažnejším trestným činom.

 

 

Všetko uvedené v tomto článku sú len praktické dôvody, prečo stáť za úplnou legalizáciou drog. Nehovoriac o masívnych príjmoch na daniach z výroby, distribúcie a predaja takýchto látok.

 

 

Zdroj: hlaskrkavca.eu

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím