Nová štúdia: Marihuana ochraňuje mozgové bunky

Foto: sensiseeds.com
Konopkar, 5. septembra 2017

Nepsychoaktívny kanabinoid THCA (Δ9-tetrahydrokanabinol), nachádzajúci sa v marihuane, preukázal silnú neuroprotektívnu schopnosť.

Španielska štúdia od Instituto Maimonides de Investigación Biomedica de Córdoba (IMIBIC) bola publikovaná v odbornom časopise British Journal of Pharmacology.

Zistila, že Δ9-THCA je vhodné na liečbu pacientov, ktorí trpia invalidizujúcimi neurodegeneratívnymi ochoreniami.

 

Neuroprotektívny účinok = ochrana mozgových buniek (neurónov) pred poškodením a odumieraním

 

Podľa národných inštitútov zdravia sú neurodegeneratívne a neurozápalové choroby výsledkom postupnej a progresívnej straty nervových buniek, čo vedie k dysfunkcii nervového systému.

Tieto ochorenia postihujú viac ako 50 miliónov Američanov ročne.

 

 

Štúdia THCA preukázala neuroprotektívnu aktivitu Δ9-THCA u myší otrávených mitochondriálnou toxínovou 3-nitropropiónovou kyselinou (3-NP).

Výskumníci dospeli k záveru, že Δ9-THCA vykazuje silnú neuroprotektívnu aktivitu, ktorá je dôležitá pre liečbu Huntingtonovej choroby a prípadne ďalších neurodegeneratívnych a neurozápalových ochorení.

Účinný neuroprotektant Δ9-THCA sa tiež osvedčil ako prospešný pri liečbe roztrúsenej sklerózy, Alzheimerovej choroby a Parkinsonovej choroby.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím