V Amerike vyrábajú marihuanové víno

Foto: noizz.sk
Konopkar, 30. augusta 2017

S postupnou legalizáciou marihuany v rôznych štátoch USA sa aj objavujú neustále nové a nové produkty, ktoré obsahujú jej príchuť či rovno jej zložku, THC. Takýmto produktom je aj marihuanové víno, ktorému predpovedajú, že sa stane veľkým hitom.

Červené a biele sú už klasikou a v posledných rokoch si svoje pevné miesto na trhu vydobilo aj ružové víno. No pomaličky týmto druhom vína vyrastá konkurencia – aspoň v Amerike, kde sa začalo vyrábať zelené víno s názvom Canna Vine. Komerčne ho začali vyrábať kalifornskí vinári.

 

 

Produkt Canna Vine vymyslela Lisa Molyneux, ktorá zvíťazila nad rakovinou a ktorá verí v zdravotné benefity marihuany. Začala pestovať vlastnú marihuanu a založila obchod s návzom Greenway, aby pomohla ostatným ľuďom, ktorí tiež ochoreli na túto zákernú chorobu.

 

 

Canna Vine sa vyrába z organickej marihuany a bio hrozna. Počas fermentácie hrozna, keď sa z cukru stáva alkohol, sa extrahuje z konope THC. Fermentuje sa pri nižších teplotách, čoho výsledkom je nižšia koncentrácia THC v konečnom víne. To odstraňuje pocit dezorientácie a úzkosti, ktoré môžu nastať po klasickom užití marihuiany. Canna Vine dozrieva 9 mesiacov, vďaka čomu má harmonickú a unikátnu príchuť a jemné psychedelické účinky. Zákazníci si pochvaľujú, že sú po ňom veselší, zrelaxovaní a dobre sa po ňom spí.

Ak ťa tento produkt zaujal, asi ťa veľmi nepotešíme. Zatiaľ je dostať len v Kalifornii, je na lekársky predpis a cena za jednu fľašu je uctyhodných 100 až 400 dolárov.

 

 

Marihuanové víno však nie je jediným zaujímavým produktom z tejto rastlinky, ktoré sa v Kalifornii vyrábajú. Dostať tu totiž kúpiť aj marihuanový olivový olej s názvom Pot d’Huile, ktorý si môžeš nakvapkať do šalátu či na mozzarellu s paradajkami. Podľa výrobcu je však tento olej celkom silný, takže odporúča začať s 5 miligramami na jedno použitie. Jeho cena však tiež nie je najnižšia – za jednu fľašku záujemca vysolí 140 dolárov. Nuž, marihuana je teraz poriadne v kurze, takže si asi treba počkať na opadnutie ošiaľu…

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím