Vaporizér na skupinové použitie? Prečo nie?

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 28. augusta 2017

Užívatelia veľmi radi zdieľajú vaporizéry so skupinou známych, na čom nie je nič zvláštne – spotreba marihuany je predsa prirodzene spoločenská záležitosť. Všetky vaporizéry sa však na tento cieľ nehodia. V našom článku sa môžete dozvedieť, aké vlastnosti by mal mať vaporizér, aby sa dobre osvedčil pri vaporizovaní v skupine. Taktiež vám poradíme, aké vaporizéry si s touto úlohou najlepšie poradia.

O tom, či je určitý model vaporizéra vhodný na skupinovú inhaláciu, rozhoduje viacero faktorov.

Napríklad vaporizér so slabou batériou, určený na individuálne použitie, sa môže vybiť ešte pred koncom druhého kola, čo je dosť frustrujúce, ak sme práve chceli svojim priateľom ukázať svoje nové zariadenie,“ vraví Peter Horváth z e-shopu VapeFully, ktorý sa špecializuje na prvotriedne vaporizéry.

Ako sa podobným zážitkom vyhnúť? Najprv si rozoberme, aké vlastnosti by mal mať prenosný vaporizér na skupinové inhalácie, potom si zase ukážeme, ktoré prenosné modely spĺňajú tieto kritéria.

 

 

Výkonná batéria je základ

Veľká kapacita batérie je jedna z najdôležitejších podmienok, ktoré rozhodujú o tom, či sa konkrétny vaporizér dobre osvedčí pri skupinovom používaní. Z tohto pohľadu sú najvhodnejšie modely s batériami s veľkou výdržou a kapacitou, ktoré umožňujú mnoho inhalácií na jedno nabitie. To v prvom rade vylučuje stopercentne konvekčné prístroje (ohrievajúce sušinu horúcim vzduchom), ktoré sa vyznačujú výrazne vyššou spotrebou energie, a teda aj krátkym fungovaním na jedno nabitie. Sú to skôr vaporizéry na používanie osamote.

Vaporizér s nižšou spotrebou a veľkou kapacitou batérie zase umožní aspoň niekoľko kôl na jedno nabitie, po ktorých budú spokojní aj dlhoroční milovníci marihuany. Potom nastane vhodná chvíľa na pripojenie zariadenia na nabíjačku, čo umožní doplniť batériu pred ďalšou inhaláciou. Z tohto hľadiska sa na skupinovú inhaláciu najlepšie hodia kondukčné či hybridné vaporizéry – spotrebujú určite menej energie ako konvekčné modely.

 

Výkonné výhrevné teleso

Výhrevné teleso vášho vaporizéra musí mať dostatočne vysoký výkon, aby dobre obstálo pri skupinovej inhalácii. Prečo je to v praxi také dôležité? Neveľký výkon ohrievača by mohol spôsobiť, že silnejšie potiahnutie ochladí ohrievaciu komoru a budete musieť dať zariadeniu chvíľu čas, aby znova dosiahlo nastavenú teplotu. Pri inhalácii osamote to nie je žiaden problém – vaporizér obvykle stihne vyrovnať teplotu, kým si znova potiahneme. V skupine ľudí, keď vaporizér koluje z ruky do ruky, nemusí zariadenie s ohrievačom so slabým výkonom stihnúť upraviť teplotu na potrebnú úroveň a môže „stratiť dych“, v dôsledku čoho dosť poklesne jeho efektivita.

Naopak vaporizéry s výkonným výhrevným telesom buď vôbec nebudú strácať teplotu, ani pri drsnejších vdýchnutiach, alebo dosiahnu teplotu bleskovo, než stihnete zariadenie podať ďalšiemu človeku na rade.

 

 

Ohrievacia komora s potrebnou kapacitou

Ohrievacia komora s neveľkými rozmermi sa pri vaporizéroch na individuálne použitie veľmi hodí, pretože zaručuje menšiu spotrebu vaporizovanej sušiny. Pri skupinovej inhalácii môže byť malý rozmer komory dosť veľkou prekážkou. Vaporizér s neveľkou komorou, do ktorej sa zmestí napríklad 0,1 g sušiny, bude pri používaní v skupine ľudí potrebovať, aby sme komoru neustále napĺňali, čo môže byť v praxi dosť únavné.

„Oveľa lepšie sú v tomto ohľade vaporizéry, ktoré majú väčšiu kapacitu ohrievacej komory – malo by sa do nej zmestiť minimálne 0,25 g materiálu,“ dodáva Peter Horváth, odborník z VapeFully.

 

Jednoduchosť použitia je dôležitá!

Na predaj je veľmi veľa modelov vaporizérov, veľmi sa však líšia tým, ako ľahko sa dajú používať. Samotné ovládanie zariadenia, teda jeho zapínanie a vypínanie či nastavenie teploty, nie sú až také problematické. Oveľa väčšia výzva môže byť technika poťahovania –niektoré modely napríklad vyžadujú také pomalé vdýchnutia, že ak má užívateľ toto zariadenie v rukách prvýkrát, môže potrebovať niekoľko pokusov, kým sa mu podarí správne vdýchnuť a vytvorí sa potrebné množstvo pary. Používanie takéhoto vaporizéra so skupinou osôb teda nie je dobrý nápad.

Preto sa na spoločnú inhaláciu lepšie hodí model s nekomplikovanou technikou poťahovania.

 

 

Ktoré vaporizéry sa najviac hodia na skupinové použitie?

Ako sme už uviedli, na skupinové použitie sa najviac hodia vaporizéry, ktoré majú trvanlivú a veľkokapacitnú batériu, veľmi výkonné výhrevné teleso a rozmernú ohrievaciu komoru, a zároveň sa ľahko používajú. Existuje niekoľko prenosných vaporizérov, ktoré spĺňajú všetky tieto kritériá. Patria medzi ne vaporizéry PAX 3, PAX 2, Boundless CF, Boundless CFX alebo legendárny prístroj Mighty. Všetky tieto modely sa ideálne osvedčia pri použití skupinou ľudí a všetky ponúka internetový obchod s vaporizérmi VapeFully.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaporizer Premium - VapeFully