Dizajnérske drogy: Maďarská polícia stíha neznámeho páchateľa

Foto: WEB
Konopkar, 24. augusta 2017

Polícia v Budapešti začala stíhať neznámeho páchateľa, ktorý je podozrivý z trestného činu zneužitia psychoaktívnej látky. Informovala o tom vo štvrtok komerčná televízia ATV.

Stíhanie súvisí s veľkou raziou, ktorú polícia spustila v stredu v okolí stanice metra Stadionok a ulice Hös utca v X. budapeštianskom obvode, kde v nedeľu viacero mladých konzumentov omamných látok postihli poruchy vedomia.

Maďarská záchranná služba (OM) 20. augusta informovala, že v priebehu niekoľkých hodín bolo hospitalizovaných 18 mladých ľudí s poruchami vedomia. Budapeštianske veliteľstvo polície (BRFK) následne nariadilo vyšetrovanie celej kauzy.

Do nemocničného ošetrenia vzali mužov vo veku okolo 20 rokov, ale aj jedného 15-ročného chlapca. Zdravotný stav všetkých sa už zlepšil, takže ich už medzičasom prepustili.
Polícia vykonala domové prehliadky a predviedla troch ľudí, medzi nimi aj jednu ženu podozrivú z ilegálneho predaja drog, u ktorej vyšetrovatelia iniciovali vzatie do vyšetrovacej väzby.

Spravodajský server hvg.hu uviedol, že prípad zrejme súvisí s nástupom nového druhu tzv. dizajnérskej drogy.

 

Zdroj: aktualne.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím