Francúzski ministri dovolenkovali vo vile družky dílera marihuany

Foto: simpsontravel.com
Konopkar, 17. augusta 2017

Dvaja členovia francúzskej vlády v stredu podali trestné oznámenie na nezávislý internetový denník Mediapart, ktorý napísal, že svoju dovolenku na Korzike trávia vo vile patriacej družke miestneho bývalého dílera konope.

Majiteľkou domu je Christelle Godaniová, ktorá v roku 1993 v súťaži krásy získala titul Miss Korziky a je družkou Gilberta Casanovu, bývalého predsedu obchodnej komory pre oblasť Ajaccia a južnej Korziky.

Casanova bol však v roku 2005 odsúdený za zneužívanie firemných aktív a v roku 2010 na osem rokov väzenia za obchodovanie s marihuanou, píše sa v článku Mediapart. Šlo o obchody vo veľkom rozsahu. Konope do Francúzska prepravovali z Maroka.

Madiapart dodal, že Casanova je už na slobode a spoločne so svojou družkou „v nedeľu večer veľmi radostne privítali dvojicu ministrov“. Za prenájom domu s plochou 180 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza na brehu zálivu Lava severne od Ajaccia, ministri platia 4000 eur na týždeň.

Ministri Gérald Darmanin a Sébastien Lecornu v stredu priznali, že si dom prenajali, ale uviedli, že Casanovovo meno nie je v nájomnej zmluve uvedené. V súlade s internými predpismi vo vláde informovali regionálne úrady na Korzike o svojom zámere stráviť dovolenku na tomto ostrove. Korzické úrady nemali žiadne námietky. 

 

Ministri podali trestné oznámenie

O tom, kto je Casanova a v akom vzťahu je k majiteľke nehnuteľnosti, sa ministri údajne dozvedeli až do novinárky denníka Mediapart, ktorá ich kontaktovala kvôli okolnostiam ich pobytu na ostrove.

Obaja ministri v stredu na svojich facebookových stránkach napísali, že podávajú na Mediapart trestné oznámenie za ohováranie.

 

 

Trestné oznámenie počas svojej dovolenky v Marseille podal aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Macron sa sťažoval na fotografa na motorke, ktorý opakovane sledoval prezidentský konvoj a prenikol aj do záhrady rezidencie, kde prezident dovolenkoval s manželkou Brigitte.

 

Zdroj: aktualne.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím