Dekriminalizuje „konzervatívny“ Texas marihuanu? Návrh zákona je na stole

Foto: WEB
Konopkar, 9. augusta 2017

Poslanec Texasu Joe Moody podal návrh zákona o dekriminalizácii marihuany. Navrhovaný zákon má tiež zaviesť výnimku trestného stíhania pri držbe príslušenstva spojeného s konope.

Podľa návrhu zákona by držba menej ako 28 gramov marihuany bola iba priestupkom, zatiaľ čo za viac ako 2,2 kíl by už hrozil vážny postih.

 

 

V prípade, že zákon prejde, polícia bude môcť udeliť za držbu do 28 gramov marihuany pokutu 250 dolárov. Tu je dôležité poznamenať, že takéto občianske sankcie za držbu marihuany nebudú zapisované do trestného registra.

 

 

Sudca nemusí udeliť pokutu v prípade odpracovania 10 hodín verejno-prospešných prác, alebo účasťou na vzdelávacom programe o zneužívaní návykových látok. Rozhodnutie o takejto výnimke bude však na sudcoch.

 

 

Joe Moody (D-El Paso) má dlhú históriu pokusov o marihuanovú reformu v Texase. V minulosti predkladal aj návrh zákona o licenciách na pestovanie priemyselného konope s minimálnym obsahom THC.

 

 

V článku novín El Paso Times, povedal o dekriminalizácii marihuany nasledovné:

 

„Existuje lepší spôsob, ako sa zaoberať s marihuanou. Texas každoročne vynakladá 734 miliónov dolárov na boj proti drogám.

 

 

Nehovoriac o čase polície, prokurátorov a súdov, ktoré by mohli byť vynakladané na riešenie iných, dôležitejších otázok.

 

 

Okrem toho súčasný prísny trest vôbec nezodpovedá reálnej závažnosti trestného činu držby marihuany.

Väzni – väčšinou mladí ľudia – sú potom poškodení trvalým záznamom v trestnom registri a neskôr ich nemusí už nikto zamestnať.

 

 

Odsúdení často čelia pozastaveniu vodičských preukazov, či zamietnutiu bývania a študentskej finančnej pomoci.“

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím