7 známych osobností, ktoré skoncovali s fajčením trávy

Foto: noizz.sk
Konopkar, 8. augusta 2017

Azda neexistuje herec, hudobník či maliar, ktorý by aspoň raz neskúsil marihuanu. Tráva je celosvetovo veľmi populárna a dnes je už legálna vo viacerých štátoch nielen za oceánom.

Niektoré známe osobnosti však mali k jej fajčeniu oveľa bližší vzťah, ako by sa zdalo. Avšak, nielen vplyvom partnerov, kariéry či problémov sa rozhodli s jej užívaním skoncovať. Týchto 7 najtuhších fajčiarov so svojím neduhom prestalo.

 

 

#1 Brad Pitt

V roku 2012 sa Brad priznal s fajčeniu marihuany pre Hollywood Reporter. „Bol som z toho na konci 90-tych rokov už naozaj chorý. Potreboval som sa ukryť pred týmto celebritným svetom. Fajčil som hrozne veľa trávy. Sedel som na gauči a premenil som sa na bezvládneho človeka. Sám sebe som liezol na nervy.“ Avšak, aj vďaka emočnému dozretiu sa mu podarilo trávy zbaviť. „Jedno ráno som si povedal, že je to strata času.“ Herec sa však úplne vzdal fajčenia marihuany až v roku 2007, keď sa stal otcom.

 

 

 

#2 Paul McCartney

Hudobná ikona bola veľkým huličom od roku 1960. V roku 1980 ho však v Japonsku obvinili z držania a užívania drog. V roku 2012 sa priznal, že sa fajčenia marihuany vzdal kvôli svojej vtedy 8-ročnej dcére. „Hrozne veľa som fajčil. A keď máte pritom vychovávať dieťa, váš zmysel pre zodpovednosť sa úplne vytratí. Ak máte šťastie, v jednom bode si poviete, že už stačilo. Jediné čo treba je uvedomiť si, že tráva nie je nevyhnutná pre normálny život.“

 

 

 

#3 Lady Gaga

V roku 2013 odhalila, že sa stala „závislou“ na fajčení jointov. Dokázala spáliť aj 15 cigariet za deň. Marihuanu však potrebovala kvôli bolestiam, ktoré ju trápili, keď mala problémy s kĺbami. „Iba som sa stále zhulovala. Potom som sa vyspala, išla som na stage, odohrala som koncert s ukrutnými blesťami a potom som znova len fajčila a fajčila.“ Keď sa speváčke však podarilo podstúpiť úspešnú operáciu, rozhodla sa s marihuanou prestať. A dnes sa podľa vlastných slov cíti lepšie ako nikdy predtým.

 

 

 

#4 Miley Cyrus

Po zrušení zásnub so svojím partnerom začala Miley vyvádzať ako neskrotná tínedžerka. Ostrihala si vlasy, začala vystupovať vo vulgárnych kostýmoch a fajčila jeden joint za druhým. Viac než rok bola na titulných stránkach novín a celá verejnosť z nej už mala skôr žarty ako umelecký pôžitok. Keď sa však vrátila k Liamovi, prišiel späť nielen jej starý dobrý look, ale vzdala sa aj drog. Naspievala pieseň Malibu a zdá sa, že už je po škandáloch.

 

 

 

#5 Travis Barker

Svetoznámy a neuveriteľne talentovaný bubeník si zrejme uletel viac, ako by sa patrilo. Fajčenie trávy ho stálo totiž takmer úplne všetko. V roku 2012 mu diagnostikovali vredy a poškodenie pažeráka fajčením a nesprávnou stravou. Po absolvovaní núdzového liečenia sa rozhodol, že s marihuanou prestane. Stará sa o dcéru a naďalej pokračuje v kariére bubeníka. A zdá sa, že trávu k tomu už viac nepotrebuje.

 

 

 

#6 Cee Lo Green

6-násobnému víťazovi Grammy stačila jedna zlá skúsenosť nato, aby sa fajčenia marihuany vzdal. Sám spevák priznal, že v roku 2010 trpel úzkosťami, ktoré vyvolala marihuana, ešte keď hrával so svojou starou kapelou Goodie Mob. Po tomto zážitku Cee Lo Green priznal, že už sa bude ľahkým drogám radšej vyhýbať.

 

 

 

#7 Larry Sanders

Športovec Larry Sanders je jeden z najznámejších atlétov, ktorý sa vzdal marihuany. V minulosti sa netajil tým, že si rád zapáli, no v poslednej dobe dosť zmenil rétoriku. V roku 2015 ho totiž suspenzovali na 10 zápasov kvôli tomu, že mu prišli na drogy. Keď sa to však stalo druhý krát a bolo dosť reálne, že príde o svoju prácu navždy, rozhodol sa nastúpiť na liečenie, aby mohol športovať aj naďalej.

 

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím