Popradčania sa nestačili diviť nad konopným polom

Foto: WEBnoviny.sk / web
Konopkar, 7. augusta 2017

Obyvatelia Popradu ostali v šoku. Priamo v centre mesta upozornili na pole s rastlinou náramne pripomínajúcou marihuanu. Voľným okom laik nerozozná, či ide o technické konope alebo o zakázanú rastlinu. Rozbehlo sa vyšetrovanie.

Obyvatelia Popradu ostali v šoku. Priamo v centre mesta upozornili na pole s rastlinou náramne pripomínajúcou marihuanu. Voľným okom laik nerozozná, či ide o technické konope alebo o zakázanú rastlinu. Rozbehlo sa vyšetrovanie.

 

 

Pole plné konopí sa zelená na jedinom mieste medzi nákupnými centrami za zastávkou. Divili by ste sa, ale nejde o pár rastlín. Kontroverzná rastlina tam zaberá niekoľko hektárov. 

 

 

Kto ju tam zasial, Popradčania netušili, kontaktovali políciu. Muži zákona sa prípadom začali okamžite zaoberať, vzorky poslali na expertízu a vypátrali majiteľa pozemku. 

 

 

„Pestovanie konope na území Slovenska je zakázané s výnimkou pestovania na priemyselné a výskumné účely. Poľnohospodár môže podať žiadosť na pestovanie ale s tým, že uvedie účel za akým chce konope pestovať,“ povedala televízii Markíza hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. 

 

 

Majiteľ parcely vysvetľoval

K parcele sa prihlásil majiteľ, ktorý podal vysvetlenie. Policajtom povedal, že rastlinu chce využiť v stavebníctve. „Hovorí sa, že z konope sa dá vyrobiť až 26 tisíc produktov,“ povedal odborník. 

 

 

Popradčania si vydýchli, pretože nejde o marihuanu. Rozbor potvrdil, že pole plné konopí neobsahuje, resp. obsahuje len minimálne množstvo účinnej látky THC.

 

 

Expert na liečbu drogových závislostí hovorí, že ak by chcel byť niekto z fajčenia tohto druhu rastliny v eufórii, musel by toho vyfajčiť naozaj veľmi veľa. Fajčenie technického konope nemá také účinky ako u nás nepovolené užívanie marihuany. 

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím