Obec v Kaliforni sa premení na turistickú destináciu fanúšikov marihuany

Foto: webnoviny.sk / web
Konopkar, 5. augusta 2017

Spoločnosť vyrábajúca produkty z marihuany kúpila v Kalifornii menšiu obec a plánuje ju premeniť na destináciu pre fanúšikov marihuany.

Firma American Green zaplatila za obec Nipton, v ktorej žije momentálne len 20 obyvateľov, 5 miliónov dolárov (približne 4,2 milióna eur). 

 

 

Stala sa tak vlastníkom 50 hektárov pôdy, ktorej súčasťou je budova školy, hotel, minerálne kúpele a obchod. Má tiež v pláne zabezpečiť v obci energiu z obnoviteľných zdrojov.

 

 

 

 

 

 

“Kanabisová revolúcia, ktorá sa práve v Amerike koná, má silu kompletne revitalizovať komunity rovnakým spôsobom, ako sa to podarilo počas zlatej horúčky v 19. storočí,”uviedol prezident spoločnosti David Gwyther. Nipton sa nachádza na hranici Kalifornie s Nevadou a založili ho počas zlatej horúčky na začiatku 20. storočia po tom, ako v okolí objavili nálezisko vzácnych kovov.

 

 

 

 

Kalifornia je jedným z ôsmich amerických štátov, kde je rekreačné užívanie marihuany legálne. American Green plánuje do rozvoja obce investovať 2,5 milióna dolárov a urobiť z nej lákadlo pre turistov. Manažér projektu Stephen Shearin dodal: “Zlatá horúčka mesto vybudovala, zelená horúčka mu môže pomôcť napredovať v ceste, ktorú mu kedysi ľudia predpovedali.”

 

 

Zdroj: webnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím