V Poprade bolo objavené pole plné konope

Foto: flixbus.de
Konopkar, 4. augusta 2017

Tak toto by sme na Slovensku rozhodne nečakali. V Poprade, rovno za zastávkou autubosov, sa tiahne značné konopné pole.

Doteraz si ho zrejme nikto nevšimol a ľudia sú prekvapení. Nemá pritom ísť len o niekoľko rastliniek, konope rastie na niekoľkých hektároch, informoval portál tvnoviny.sk. Polícia už začala trestné stíhanie, no v najbližšich hodinách vysvitlo niekoľko podrobností. Rastina je technické konope, sativa, z ktorého fajčenia maximálne bolí hlava.

Expert na liečbu drogovej závislosti so smiechom skonštatoval, že na bežné účinky marihuany by musel technického konope človek vyfajčiť aj za vagón. Účinnej látky je v rastline minimum a jej pestovanie štát reguluje. Rastlinu je možné zasadiť len za lekárskymi alebo výskumnými účelmi. Poľnohospodári potrebujú špeciálne povolenie.

Po čase sa k parcele prihlásil majiteľ. Oznámil, že konope plánuje využiť v stavebníctve a vzal aj potrebné dokumenty. Aj napriek tomu je však poriadne zaujímavé, že si niekoľkohektárové pole s podozrivými rastlinami nikto nevšimol.

 

 Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím