V Kalifornii je rozsiahly nadbytok marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 2. augusta 2017

Kalifornskí producenti marihuany až osemnásobne prevyšujú objem potrebný na spotrebu.

“Zmenšenie objemov by bolo pre pestovateľov bolestivé“, poznamenal Hezekiah Allen, ktorý je výkonným riaditeľ združenia California Growers Association, počas panelovej diskusie v tlačovom klube v Sacramente. Konzultant v publiku odhadol, že sa voči spotrebe jedná o 12-násobne presýtenie trhu marihuany.

V roku 1996 sa Kalifornia stala prvým americkým štátom, ktorý povolil liečebnéužívanie marihuany. Jeho obyvatelia v novembri zahlasovali za legalizáciu jej držby až do objemu jednej unce (0,028 kg), samozrejme pre rekreačné využitie. Aktuálne však čelí novým predpisom, na základe ktorých jej vývoz bude od 1. januára zakázaný.

 

 

Allen dodáva, že v dôsledku presýtenia niektorí pestovatelia na čiernom trhu s najväčšou pravdepodobnosťou vyvezú svoj produkt do iných štátov, v rozpore s federálnymi zákonmi.

Sedem štátov vrátane susednej Nevady, Arkansasu a Massachusetts deň pred voľbami, počas minulého roka legalizovalo marihuanu v rôznych formách. Podľa Governing.com tak už celkovo 29 štátov USA legalizovalo marihuanu v akejkoľvek podobe.

 

Zdroj: financnytrh.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím