Recept na olivový olej s medicínskou marihuanou

Foto: marijuana.com
Konopkar, 1. augusta 2017

Prinášame Vám recept americkej marihuanovej kuchárky Keiry, ako vyrobiť lekársky olivovo-marihuanový olej. Upozorňujeme, že tento recept používa legálne predpísané medicínske konope, preto slúži výlučne na informačné a vedecké účely. Recept nenavádza na držbu omamných látok a na výrobu tohto oleja.

 

Prečo si vyrobiť olivový olej s marihuanou?

Oleje s vyšším obsahom tuku, ako napríklad olivový alebo kokosový olej, absorbujú viac kanabinoidov (THC a CBD), čo vedie k vyššej účinnosti.

Keira s marihuanovým olivovým olejom robí cestoviny, šalátové dresingy, alebo si do neho len namáča chleba. Jedná sa o liečivý olej, ktorý je v kuchyni naozaj všestranný. Dokonca ho môžete použiť na výrobu tinktúr a kožných prípravkov.

 

Ako si vyrobiť olivový olej s marihuanou?

 

Potrebujete nasledovné veci:

  • pomalý hrniec (jedná sa o špeciálny elektrospotrebič, cena sa pohybuje od 30 EUR a viac)
  • jemné sitko na cedenie (napríklad papierové kávové filtre alebo ideálne tzv. French Press)
  • silikónovú stierku.

 

Prísady:

  • 2 a pol šálky olivového oleja
  • 14 gramov medicínskej marihuany.

 

Postup:

V prvom rade je potrebná „dekarboxylácia“ medicínskej marihuany. Jedná sa o proces, pri ktorom sa uvoľňujú z medicínskej marihuany psychoaktívne látky. Čerstvá medicínska marihuana totiž obsahuje látku THCa, kanabinoid, ktorý nie je psychoaktívny. Až po ohriatí sa mení THCa na psychoaktívne THC, teda na kanabinoid, ktorý spôsobuje stav „high“. 

Robí sa to tak, že čerstvú medicínsku marihuanu vložíte do rúry a ohrievate 45 minút pri približne 115 stupňoch Celzia.

Potom medicínsku marihuanu vyberiete a nadrvíte, napríklad klasickou drtičkou.

 

 

 

 

 

Medicínska marihuana je pripravená. Teraz je čas pustiť sa do výroby olivového oleja s medicínskou marihuanou.

Nastavte pomalý varič na najnižšie nastavenie (LOW, čo je približne 76 stupňov Celzia). Pridajte 2 a pol šálky olivového oleja.

 

 

Pridajte 14 gramov medicínskej marihuany. Nasypte ju do stredu, aby sa nelepila na stenu pomalého hrnca. Mierne premiešajte medicínsku marihuanu, ale netlačte ju smerom dole. Zakryte pomalý hrniec.

 

 

Nechajte olivový olej s medicínskou marihuanou variť 6 hodín. Po uplynutí 6 hodín vypnite pomalý hrniec. Dajte marihuanový olivový olej na 15-20 minút vychladnúť. Pozor! Marihuanový olivový olej je veľmi horúci!

 

 

Keira používa na cedenie medicínskej marihuany z olivového oleja French Press. Podľa nej je to ten najlepší a najjednoduchší spôsob, ako všeobecne cediť medicínsku marihuanu.

Pomaly vylejte marihuanový olivový olej do French Pressu a dávajte si veľký pozor na kožu, nakoľko olej je extrémne horúci! Použite silikónovú stierku na zotretie prebytočného rastlinného materiálu zo steny pomalého hrnca.

 

 

Pri použití French Pressu sa uistite sa, že sitko tlačíte dole pomaly, aby cez neho neprešli kúsky rastlinného materiálu.

Potom, ako precedíte marihuanový olivový olej, nechajte ho niekoľko minút vychladnúť.

 

 

Vychladnutý marihuanový olivový olej nalejte do vzduchotesnej nádoby a vložte ju do chladničky.

 

 

Hotovo! Olivový olej s medicínskou marihuanou je pripravený!

 

 

 

 

Zdroj: marijuana.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím